• DOLAR 16.671
  • EURO 17.568
  • ALTIN 975.63
  • ...
Tanzanya'da ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yaptıkları yardım faaliyetleriyle isimlerini duyuran Avrupa Yetimeli, IHO- EBRAR, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ve Yetimler Vakfı, Kurban Bayramı’nın ilk gününde kestikleri kurban etlerini dağıttı.

 

Yaptıkları yardım çalışmalarıyla dünyanın farklı ülkelerinde yetim, öksüz ve muhtaçlara ulaşarak hizmetlerini sürdüren hayır kurumları, 2021 Kurban Projesi Organizasyonu kapsamında, Tanzanya’nın Singida kentinde, hayırseverlerin bağışladığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

İHO-EBRAR Başkanı Doktor Abdurrahman Alpsoy, kurban vekâleti veren hayırseverlerin, uhrevi anlamda önemli bir kazanç elde ettiklerine dikkat çekti.

Alpsoy, “İHO EBRAR olarak bugün Tanzanya’nın Singida şehrinde kurban kesimini gerçekleştirmek üzere bulunuyoruz. Şu anda kurbanlarımızı kestik. Çevredeki köylerden yaklaşık bin kişi etlerin dağıtılmasında bizlere yardımcı oluyor. Birazdan işleri bittikten sonra kendi paylarına düşen kurbanı teslim alacaklar. İnşallah hayırseverlerimizden yardım gelmeye devam ederse birkaç gün içerisinde kurbanlarımızı Tanzanya’da kesmeye devam edeceğiz. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.

Kurban dağıtımının ardından Tanzanyalı köylüler, hayırseverlerin yapmış olduğu kurban bağışı nedeni ile topluca dua etti. Bu hayra ortak olan Avrupa Yetimeli, IHO- EBRAR, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ve Yetimler Vakfına da şükranlarını bildirdiler. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir