• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
HÜDA PAR Genel Başkanvekili Sağlam’dan bayram namazı sonrası şehid kabirlerine ziyaret
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam, bayram namazını merkez Kayapınar ilçesinde bulunan İmam Şafii Camii’inde eda etti. Namazdan sonra camii avlusunda toplanan vatandaşların Kurban Bayramını tebrik eden Sağlam, çocuklarla da yakından ilgilenerek şeker ikramında bulundu.

Sağlam ve beraberindeki heyet, buradan 6-8 Ekim 2014'teki saldırılarda vahşice katledilen Şehid Yasin Börü ve arkadaşlarının anma programına katılmak üzere merkez Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığına geçti.

Şehidlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek ruhlarına Fatiha okuyan Sağlam, şehidlerin aileleri ve yakınlarıyla da bayramlaştı. Sağlam, daha sonra siyonistlerin Mavi Marmara Gemisi'ne yaptığı saldırıda katledilen edilen Şehid Ali Haydar Bengi’nin kabrini de ziyaret ederek dua etti.

Son olarak merkez Bağlar ilçesindeki Ali Pınar Mezarlığı'na geçen Sağlam, PKK tarafından 1990’lı yıllarda katledilen şehidlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek ruhlarına Fatiha okudu.

Ziyaretlerde Sağlam’a, parti yetkilileri başta olmak üzere Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Kayapınar ve Yenişehir ilçe başkanları da eşlik etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir