• DOLAR 9.266
  • EURO 10.757
  • ALTIN 527.58
  • ...
Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci'den bayram mesajı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, yayımladığı mesaj ile Kurban Bayramı'nı kutladı.

Mesajında millet olarak bir kez daha Kurban Bayramı'na ulaşmanın bereketini, huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ekinci, "Bayramlarımız kuşkusuz kendi içinde çok özel ve derin anlamlar barındırır. Bayramlar; insani değerlerin canlandığı, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, toplumsal hayatımıza sevgi ve saygının hâkim olduğu müstesna günlerdir. Bayramlar; umutsuzluğun karşısında sete dönüşür, karamsarlığın üstüne örtü olur, hasımlığı ve husumeti ortadan bütünüyle kaldırır. Bayramlar; birlik ve beraberlik için bir köprü, yardımlaşma ve dayanışma için bir vesile, kaynaşmak ve kucaklaşmak için de kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Bu bağlamda Kurban Bayramı ise, Allah'a manevi açıdan yaklaşmanın ve ruhen yakınlaşmanın en eşsiz yollarından birisidir. Sosyal dayanışmanın zirveye çıktığı Kurban Bayramları, aziz milletimizin inanç köklerinin ne kadar sağlam olduğunun da bir nevi ispatı gibidir." dedi.

Ekinci mesajında, "Şüphesiz her ibadetimiz Allah içindir, Allah'ın rızasını kazanmak içindir. Oruç ibadeti nefislerimiz için nasıl ki bir terbiye yöntemiyse, Kurban ibadeti de bizler için teslimiyet ve sadakat dersidir. Bu öyle bir ders ki, bizlere sırf Allah rızası için nefislerimizden geçmeyi ve nefeslerimizden feragat etmeyi öğretir. İşte bunun adı Allah'a hakkıyla kul olabilmek ve bir diğer ifadeyle O'na yaklaşabilmektir. Kaldı ki, Kurban kelimesinin anlamı da işte bu yüzden yakınlaşmak şeklindedir. Kurban, İbrahim Peygamber'den bizlere sadakat, İsmail Peygamber'den teslimiyet mirasıdır." ifadelerine yer verdi.

Ekinci, "Allah'a hamdolsun ki; bu kutsi mirasa asırlardır hissedarlık ediyor ve muhabbetini de gönlümüzde yeşertip duruyoruz. Bizleri bir Kurban Bayramı'na daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın başta Viranşehirli vatandaşlarımız olmak üzere İslam âlemine ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir