• DOLAR 12.49
  • EURO 14.12
  • ALTIN 713.051
  • ...
Can Ataklı'dan yeni inciler(!): FETÖ diye bir şey yok; 15 Temmuz da darbe değil
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Laik Kemalistliği ile tanınan Tv programcısı ve gazeteci Can Ataklı, eli kanlı  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini yok sayıp; darbeye karşı duran mütedeyyin halkın yazdığı kahramanlık destanını aşağılayan ifadeler kullandı.

Milleti aşağılamaya alışmış olan bu zihniyetin en büyük derdi Eski Genelkurmay Genel Sekreteri Özkasnak'ın belirttiği gibi "Laikliğin bu ülkede ilelebet hüküm sürmesidir" bunu için de yapmayacakları bir şey yok.

Kemalizmi savunmasıyla, laikliğe davetiyle tanınan Can Ataklı nam şahıs, bu kez de 15 Temmuz Darbe Teşebbüsüne kafayı takmış.

Ataklı , Darbe Teşebbüsünün 5. Yıl dönümünde tam da vatandaş anma törenleri ile meşgul iken zihnindeki zehri bir kez daha kustu.

Ataklı, yaptığı açıklamada şunları söylüyor;

“15 Temmuz olayı çok dehşet bir olaydır. Hala gizemini çözemedik. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; 15 Temmuz darbe marbe değil. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu tür şeylerin sonuçlarına bakılır. Olay kime yaradığına bakacaksın.

Darbe adı altında bir oyun oynanıyor ve bu işten bir iktidar, bir kişi anormal karlı çıkıyor. Ülkenin tamamını ele geçiriyor. Bütün kadrolarıyla beraber kılcal damarlara kadar girme şansı buluyorlar ve ceberut şekilde de yönetimi sürdürüyorlar. O zaman nasıl oldu kardeşim bu?

FETÖ diye bir şey yok arkadaşlar. FETÖ’yü bunlar uydurdular. Terör örgütü falan değil, kendimizi de vatandaşı da kandırmayalım. Hala da bununla korkutuyorlar. ‘Aman FETÖ’ vs. bizi korkutuyorlar. Yok öyle bir şey kardeşim."

Şİmdi bu açıklamanın neresinden tutacaksın?

Ataklı ve benzeri Laik Kemalistler yıllarca FETÖ üzerinden ülkedeki tüm dindar kesimlere gözü dönmüş bir şekilde savaş açmışken şimdi ne oldu da FETÖ'yü savunur hale geldiler?

Acaba iki kesimin de AĞABABALARI aynı merkezlerden emir aldığı için olabilir mi?

Çünkü iki kesimin de gözü aynı başkentlerde (Washington- Londra-Tel Aviv..), kulakları aynı merkezlerde (Pentagon- Lagley/Virginia-M-I6...)

Elbette ki iki kesim de bu ilişkileri kat'iyen red edecekleridir.

Ancak Kudüs'teki 'Ağlama Duvarında' dua eden  Laikliğin ve  Kemalizmin dinamik gücü eski Genelkurmay Başkanına tek kelime edildiği görülmedi bu ülkede.

Can Ataklı ve türdaşları  ilginç bir şekilde bir yandan FETÖ'ye kalkan olurken diğer yandan da İslami olan herşeye saldırıda vites yükseltiyorlar.

Oysa aynı kesim Darbeden önce FETÖ'ye de "Gericilik- İrtica" suçlamasıyla saldırıyorlardı.

Ortaya çıkan manzara şu oldu;

FETÖ'nün ne olduğunu bilen zaten biliyordu ve bu yüzden 28 Şubat Darbesinde tüm İslami Kesimleri ezerken FETÖ kadrolarına yer açıyorlardı.

Bilmeyen  taklitçi Laik- Kemalist kesim ise düşmanlığın dozunu artırıp duruyordu.

Gelinen noktada bilen bilmeyen herkes eşit oldu yani herkes uyandı ve FETÖ'nün aslında onlar için en büyük tehdit olmadığını anladılar çünkü ipler aynı merkezlerin kontrolündeydi.

Bundan dolayı Ataklı ve Türdaşları bir yandan İslama ve Müslümanlara şiddetle sadırırlarken FETÖ'yü şiddetle savunmaya başladılar.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir