• DOLAR 16.615
  • EURO 17.385
  • ALTIN 971.297
  • ...
SON DAKİKA
Yunanistan Galatasaray'ı kapıdan çevirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Galatasaray kulübünden açıklamada, Yunan yetkililerin tüm kafileden yeniden PCR testi istemesi üzerine, yaşanan sorunun çözülemediği belirtildi.

Galatasaray futbol takımının PCR'sinin kabul edilmemesine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tepki gösterdi.

Galatasaray futbol takımından yapılan açıklamada, "Olympiakos maçı için Atina'ya indikten sonra, Yunan yetkililerin daha önce talep ettikleri tüm prosedürleri (Son 72 saat içinde PCR testi veya son 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları gibi) yerine getirdiğimiz için aralarında futbolcularımızın da bulunduğu kafilemizin bir bölümü pasaport ve test kontrol uygulamalarını geçti. Daha sonra Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi kabul etmediklerini ve yeniden test olmamız gerektiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah bir tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da takım otobüsünden inerek, iki ülke arasında PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine rağmen, tüm kafilenin yeniden teste girmesini talep etti. Yaklaşık iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonra sorunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul'a dönüş işlemlerini başlattı." denildi.

Olaya sosyal medya Twitter üzerinden tepki gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, "Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı tutum üzerine kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray'ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir