• DOLAR 9.259
  • EURO 10.755
  • ALTIN 527.167
  • ...
Göbeklitepe'de ilk sıcak hava balon uçuşları başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün işbirliğiyle Şanlıurfa'ya gelecek yerli ve yabancı turistlerin kentte farklı turistik aktivitelere katılarak konaklama gün sayısını artırmak, şehirde daha çok zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla salgın nedeniyle ara verilen uçuşlar tekrar başladı.

Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe yakınlarında yapılan sezonun ilk uçuşuna, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan katıldı.

"Şanlıurfa balon uçuş merkezi olacak"

Türkiye’nin ilk şekilli balonuyla Şanlıurfa'yı havadan seyretmenin heyecanlı olduğunu ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Kurban Bayramı'ndan sonra balon uçuşları başlayacak. Turizm AŞ’nin balonu da altı ay sonra uçuşa geçmiş olacak. Şanlıurfa yeryüzü coğrafyası bakımından da çok özel bir şehirdir. Türkiye’nin kalbi Şanlıurfa’da atıyor. Turizmin kalbi Şanlıurfa’da atıyor. Otellerimizde rezervasyonlarımız iyi durumda s sonra Şanlıurfa büyük turizm zenginlikleri ve çeşitliliğiyle cazibe merkezi olacaktır" şeklinde konuştu.

İlk defa sıcak hava balon uçuşuyla tanıştığını aktaran Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, "Yeryüzüne gökyüzünden bakmak güzel. Şanlıurfa’ya Göbekitepe’ye sıcak hava balonunu kazandıran emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş daha önce yürüyerek gözlemlediğimiz ve yaşadığımız tarihi ve turist alanlarımızı şimdi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'ün girişimleriyle semalardan izleme fırsatı bulduk semalardan şahitlik etme fırsatı bulduk." dedi.

Sıcak hava balonu pilotu Bilge Ezel, Kapadokya'da uçuşları başlatığı dönemde duyduğu heyecanın aynısını Göbeklitepe'de yaşadığını belirtererek Göbeklitepe'nin sıcak hava balonu uçuşlarında "ikinci bir Kapadokya" olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ise yerli ve yabancı turistleri Şanlıurfa’ya davet ederek Türkiye’nin kalbinin Şanlıurfa'da attığını ifade etti.(İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir