• DOLAR 9.319
  • EURO 10.841
  • ALTIN 529.054
  • ...
Barcelona'dan küstahlık
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HABER MERKEZİ

Barcelona Kulübü, tarihi bir hata yapmaya hazırlanıyor.

Müslümanların toprağı olan Kudüs'te işgal rejimi kulüplerinden Beitar Jerusalem ise sözde bir dostluk maçı yapacak olan Barcelana'ya Filistin Futbol Federasyonu tepki gösterdi.

Federasyon, Barcelona Kulübünü maçın yapılacağı mekân seçimini yeniden gözden geçirmesi çağrısında bulundu.

“Futbol federasyonlarının ve kulüplerin, bir federasyon çatısı altında, seçtikleri herhangi bir kulüple dostluk maçları oynama hakkına saygı duyuyoruz” ifadelerine yer verilen açıklamada, “İsrail Futbol Federasyonu'na bağlı Beitar Jerusalem ile Kudüs'ün işgal altındaki bölümünde maç yaparak Barcelona, Filistin Futbol Federasyonu'nun haklarını doğrudan ihlal etmiş olacak.” denildi.

Açıklamada, “Maçın yapılacağı stadyum, işgal güçleri tarafından yıkılan Filistin köyü el-Malha'nın enkazı üzerine inşa edildi. İsrail, bu köyün tüm sakinlerini cebren tahliye etmişti ve köylüleri çadırlarda yaşamak zorunda bırakmıştı.” sözleri kullanıldı.

Filistin Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Barcelona 4 Ağustos tarihinde işgal altındaki Doğu Kudüs'te siyonist İsrail'in Beitar Jerusalem takımıyla dostluk maçı oynamayı planlıyor.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir