• DOLAR 9.427
  • EURO 10.99
  • ALTIN 539.649
  • ...
Öğrencilere karne hediyesi olarak kitap ve spor ayakkabısı dağıtıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim öğretim dönemi sona ererken öğrenciler de karne heyecanı yaşadı.

Karne alan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap seti, Şahinbey Belediyesi tarafından da karne hediyesi olarak spor ayakkabı hediye edildi.

Merkez Şahinbey ilçesinin Kolejtepe Mahallesindeki Doktor Cemil Karslıgil İlkokulunda eğitim öğretim döneminin son gününde düzenlenen programla öğrencilere karneleri verildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, karne gününde de öğrencileri yalnız bırakmayarak, Gaizantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile birlikte öğrencilere karnelerini vererek spor ayakkabısı hediye ettiler.

Karne ve spor ayakkabı dağıtımının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere kitap okuma ve spor yapmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

“Öğrencilerimize 51 bin adet tablet dağıtımı yaptık”

Tahmazoğlu, “Zorlu bir eğitim-öğretim dönemini daha geride bıraktık. Çünkü pandemi döneminde okullarımız zaman zaman açıldı ve kapandı. Uzaktan eğitimle de olsa öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz derslerine devam ettiler. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak bu süreçte onlara destek olmak amacıyla 51 bin adet tablet dağıtımı yaptık. Uzaktan eğitime yardımcı olmak amacıyla yardımcı ders kitabı, soru bankaları ve okuma kitapları ile öğrencilere destek olduk. Bugünde karne gününe geldik, çocuklarımız mezun oldular ve kendilerini tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün de yine karne hediyesi olarak tüm öğrencilerimize spor ayakkabısı hediye ettik. İnşallah tatilde hem dağıtmış olduğumuz kitaplardan kitap okuyacaklar hem de dağıtmış olduğumuz spor ayakkabılarla spor yapacaklar. Güzel bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum. Öğrencilerimiz ilkokuldan mezun oldular. Ortaokul lise ve üniversite hayatlarında da muvaffakiyetler diliyorum. Bu süreçte başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, velilerimizi de saygı ve hürmetle selamlıyorum.” dedi.

Şahinbey Belediyesi olarak 6 tane takdir belgesi alan öğrencilere de bisiklet dağıtımı yaptıklarını ifade eden Tahmazoğlu, her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirtti.

“İlçemizde 263 bin öğrencimiz karne sevinci yaşadı”

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da, “Pandeminin getirmiş olduğu güçlüklere rağmen eğitim camiamızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin yoğun çabası ile bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Bugün itibariyle ilçemizde 263 bin öğrencimiz karne sevinci yaşamaktadır. Yüz yüze eğitimin başlaması, imkanların iyileşmesi, pandeminin azalması ile beraber pazartesiden itibaren ‘Telafide Ben de Varım’ programı başlayacak. Öğrencilerimizi okullarımıza bekliyoruz. Bir yıl boyunca emek veren öğretmenlerimiz başta olmak üzere velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı bir tatil ve telafi dönemi diliyorum. Bu süreçte karne hediyesi olarak öğrencilerimize spor ayakkabısı ve çeşitli hediyeler hediye eden, yıl boyunca da bizi tabletlerle destekleyen Şahinbey Belediyemize yapmış oldu desteklerden dolayı Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir