• DOLAR 9.228
  • EURO 10.756
  • ALTIN 529.18
  • ...
HÜDA PAR Mardin Gençlik Kolları madde bağımlılığının zararlarına dikkat çekti
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı, “Bağımlı olma, hür ol” temasıyla Artuklu Karayolları Park’ında   yaptığı basın açıklamasının ardından halka broşür dağıtarak, uyuşturucu ve madde bağımlılığı hakkında bilinçlendirme çalışması yaptı.

HÜDA PAR Mardin Gençlik Kolları Başkanı Rüstem Şayık, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de uyuşturucu, kumar, alkol ve diğer madde bağımlılıklarının toplumdaki kullanım oranlarına bakıldığında, bunun bireyselliği aşarak toplumsal bir soruna dönüştüğünü belirtti.

Uyuşturucu yaşının 12’ye kadar düştüğünü ifade eden Şayık, herkesin uyuşturucuyla mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Şayık, “Bağımlı kişi sadece kendisine değil; ailesine, arkadaşlarına, içinde yaşadığı topluma da zarar vermektedir. Bu durum, önleyici tedbirleri ve etkili tedavi yöntemlerini gerekli kılmaktadır. Gençliğin madde bağımlılığına karşı korunması sağlıklı, donanımlı, ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetiştirilmelerinin sağlanması devletin öncelikleri arasında olmalıdır. Şehrimizin bütün gençliğini, madde bağımlılığına karşı bilinçli olmaya davet ediyoruz.” dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir