• DOLAR 8.475
  • EURO 10.056
  • ALTIN 493.407
  • ...
Elazığ Umut Kervanı kurban bağışı için hayırseverlere çağrıda bulundu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yurt içi ve yurt dışında yaptığı hayır çalışmaları ile adını duyuran Umut Kervanı Vakfı, birçok ilde Kurban kesimi için hazırlıklarını tamamladı.

Elazığ Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Nihat Bakşi, tüm vakıf gönüllüleri ile birlikte Kurban Bayramı'nda muhtaç ve yetim ailelere kurban eti yetiştirmek için hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek tüm hayırseverlerden kurban bağışında bulunmalarını istedi.

Bu yılda kurban ve adak çalışmalarına devam edeceklerini belirten Bakşi, "Hayırseverlerden aldığımız kurbanları, hijyenik bir ortamda keserek fakir ve muhtaç ailelerimize gönüllülerimiz aracılığı ile ulaştıracağız. Asya, Yemen, Afrika ve Filistin'de vekâleten aldığımız kurbanları o memleketlerdeki gönüllülerimiz aracılığı ile keserek dağıtımını sağlayacağız. Elazığ'da 600 civarında fakir ve muhtaç ailemiz var. Bizim istediğimiz bu Kurban Bayramı'nda etsiz bir ailenin kalmamasıdır." dedi.

Yurt içi kurban hisse bedelinin bin 250 TL, yurt dışında ise kurban hisse bedelinin Asya ve Afrika için 750 TL, Arakan için 900 TL, Yemen için bin 350 TL, Filistin için 2 bin 800 TL olarak belirlendiğini belirten Bakşi, vekâlet yolu ile kesilecek olan tüm kurbanlıkların kesim ve dağıtım anlarının videosunu çekerek hayır sahiplerine ulaştıracaklarını belirtti. (İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir