• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Yaşlı kadının evinde 15 ton çöp çıktı

Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 831'inci Sokakta bulunan harabe yapının çöp yığınına gelerek yaydığı kötü koku ve görüntü kirliliği çevre sakinlerinin şikayetine neden oldu.

Yaşlı bir kadının tek başına yaşadığı ve çöp yığını haline gelerek çevreye yaydığı kötü kokular nedeniyle kendilerini rahatsız ettiğini belirten mahalleli durumu ziyarette bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na bildirdi.

Mahalle sakinlerinin şikayetine konu olan ev, Beyoğlu’nun talimatıyla temizlenerek steril hale getirildi.

Yapının içerisini temizlemek için çalışma başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından evde toplanan 15 ton çöp imha etmek üzere kaldırıldı.

Görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması nedeniyle rahat bir nefes alan mahalle sakinleri belediye ekiplerine teşekkür etti.

Kokudan dolayı zor günler yaşadıklarını belirten vatandaşlar, "Hem çevre kirliliği hem de hastalık riski oluşturuyordu. Evin temizlenmesinden sonra hepimiz nefes aldık. Bu konuda pratik belediyecilik ortaya koyan Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu ve temizlik ekiplerine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir