• DOLAR 17.964
  • EURO 18.286
  • ALTIN 1022.41
  • ...
Şanlıurfa'da kurbanlıklar pazarda yeni sahiplerini bekliyor: İşte İşte kurbanlık fiyatları
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Besiciler, bayram öncesi hayvanlarını merkez Eyyübiye ilçesindeki canlı hayvan pazarına getirmeye başladı. Böylelikle Şanlıurfa'da kurbanlık fiyatları da belli oldu. 

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Şanlıurfalı besiciler, il dışına da hayvanlarını göndermeyi sürdürüyor. Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinden gelen küçükbaş kurbanlık taleplerini karşılamaya çalışan Şanlıurfalı besiciler, aralarında İstanbul, Antalya, Mersin ve Ankara'nın da bulunduğu birçok kente küçükbaş kurbanlık gönderiyor.

Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi,  pazarlarının Türkiye'nin en büyüklerinden biri olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla özellikle batı illerine hayvan satışlarının başladığını aktaran Çiftçi, şöyle konuştu: "Türkiye'nin küçükbaş hayvan ihtiyacının büyük bir kısmı buradan karşılanıyor. Kurban Bayramı öncesi son iki gündür pazarda hareketlilik başladı. Bu yıl küçükbaş hayvanlara talepler var. Ülkenin et ve hayvancılık ihtiyacının önemli bir kısmı bu bölgeden karşılanıyor. İstanbul, Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Antalya, Eskişehir, Afyon ve Hatay gibi illerimize küçükbaş havyan sevkiyatlarımız başladı. Bu sene yem fiyatlarına rağmen fiyatlarımız uygundur, ortalama yüzde 20 gibi bir artış var, daha çok yükselmesini beklemiyoruz."

İŞTE KURBANLIK FİYATLARI!

Besicilerden İsmail Babacan ve Abdullah Oba ise satışların iyi olduğunu belirtti. Pazarda küçükbaş kurbanlık fiyatları 1500 liradan büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 10 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

(AA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir