• DOLAR 8.438
  • EURO 10.022
  • ALTIN 494.457
  • ...
Diyarbakır'da belediye personeline "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimi  verildi

400 bin nüfusu ile Türkiye'de 36 ilden büyük olan Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde belediye, yoğun iş yükü karşısında personelin bilinçli ve tedbirli davranmasını sağlamak üzere iş sağlığı ve güvenliği alanlarında eğitim süreci başlattı.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla başlatılan çalışmalarla bin 300 personeli bulunan belediyede birçok departmanda çalışan personel, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası gereği belediyenin iş güvenliği uzmanları tarafından periyotlar halinde eğitim sürecinden geçirilecek.

Eğitim kapsamında çalışanların sorumlulukları ve hakları konusunda bilgilendirilmeleri sağlanarak tüm çalışanları kapsayacak şekilde yapılan işlerin tehlike sınıfına göre eğitimler sürdürülecek.

Verilen eğitimlerle belediye personelinin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirilmesini amaçladıklarını söyleyen Beyoğlu "Birçok İl'den büyük olan ilçemizin buna bağlı olarak iş yükü de fazladır. Çeşitli birim ve departmanlarda görev yapan personelimizle halka en iyi şekilde hizmet etmesi için çalışıyoruz. Bunu yaparken personelimizin iş sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde korumayı da amaçladığımız için bu eğitim sürecini başlattık. Bu faydalı eğitim sürecinin sonunda inşallah tüm personelimiz bilinçlendirilmiş olacak." dedi. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir