• DOLAR 13.473
  • EURO 15.289
  • ALTIN 793.592
  • ...
Heniyye Fas'tan sonra birçok ülkeyi ziyaret edecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMAS Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden Mahir Ubeyd, halen Fas'ta bulunan HAMAS heyetinin önümüzdeki günlerde Moritanya'yı ziyaret edeceğini bildirdi.

Ubeyd, Heniyye başkanlığındaki heyetin daha sonra Cezayir ve Rusya'yı ziyaret etmesi için görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

HAMAS heyetinin diğer başka ülkeleri ziyareti için tarihlerin belirlenmesini beklediklerini kaydeden Ubeyd, heyetin ziyaretlerinin Filistin halkının ve direnişinin Kudüs'ün Kılıcı Savaşı'nda kazandığı zaferin değerlendirilmesi amacını taşıdığını söyledi.

Ubeyd, Arap halklarının Filistin direnişi etrafından kenetlendiğini ve işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı olduğunu belirtti.

HAMAS Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ve beraberindekilerin geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan Fas ziyareti sürdürüyor. Heyet, ziyaret vesilesiyle ülkenin yöneticilerinden ve sivil toplum kuruluşlarının ileri gelenlerinden birçok kişiyle bir araya geldi.

Heniyye, cuma akşamı Fas'ta Filistin davasına destek amaçlı çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir