• DOLAR 8.557
  • EURO 10.111
  • ALTIN 495.256
  • ...
Türkiye ile Ukrayna iki ülkenin Karadeniz'deki filolarının güçlendirilmesini görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Çavuşoğlu ile Kuleba'nın, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında bir araya geldiği belirtilerek, "Bakanlar ayrıca Ukrayna ve Türkiye donanmaları arasındaki iş birliğini güçlendirme olasılığını görüştü. Güçlendirilmiş iş birliği, Ukrayna Deniz Kuvvetleri’ne NATO standartlarını uygulamasına, savunma yeteneğini ve NATO üyesi ülkeleri ile uyumluluğu ve genel olarak Karadeniz’de güvenlik için ülkeler arasındaki iş birliğini yükseltmesine yardımcı olacak" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, iki bakanın ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelenskiy başkanlığındaki 10. Üst Düzey Stratejik Konsey Toplantısı’na ve iki ülkenin dışişleri ve savunma bakanlarının dörtlü toplantısına hazırlık çalışmalarını görüştüğü aktarıldı.

Açıklamada Çavuşoğlu'nun, Ukraynalı mevkidaşının, 'Ukrayna-Türkiye stratejik ilişkilerinin tüm kompleksini' değerlendirme amacıyla önümüzdeki sonbaharda Kiev'i ziyaret etme davetini kabul ettiği belirtildi. (İLKHA)

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir