• DOLAR 8.539
  • EURO 10.128
  • ALTIN 496.752
  • ...
ASKON Şırnak Şube Başkanı Kesik: Şırnak'ta uçak seferleri arttırılsın

Cizre ile İdil ilçeleri arasında kurulan ve 2013 yılında hizmet vermeye başlayan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Covid-19 salgını kısıtlamalarına rağmen 100 binlerce yolcuya hizmet verirken, 4 bin civarında uçağın havalimanına iniş ve kalkış gerçekleştirdiği öğrenildi.

Farklı şehirlere seferleri olmamasından kaynaklı 100 binlerce yolcu çevre illerde bulunan havalimanlarını kullanmak zorunda kalıyor.

Milyarlarca ihracatın geçiş güzergahı üzerinde olan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanının kapasitesine uygun hizmet verebilmesi için acilen farklı güzergahlara uçuş seferlerinin açılması gerektiğini belirten Anadolu Aslanları İş Adamları (ASKON) Şırnak Şube Başkanı Abdurrahman Kesik, "Irak ülkesine en yakın yerleşim yeri olmamız münasebetiyle özelde Zaho, Duhok, Erbil hatta Süleymaniye illerinden gelip Habur sınır kapısı üzerinden Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanını kullanmak isteyen birçok Iraklı yolcuya hizmet veriyor. Ancak bu önemli konumda olmasına rağmen maalesef yolcular çok ama uçabilecekleri uçak olmadığından ya başka havalimanlarını kullanıyorlar ya da kendilerinin bulundukları yerleşim yerlerinden uçuş yapmak zorunda kalıyorlar. Uçak seferlerinin azlığından dolayı da yolcuların bu güzergahı kullanmayışlarından kaynaklı da Şırnak esnafı kazanç kaybına uğrarken büyük yatırım olan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı da tam kapasiteli çalışmamış oluyor." dedi.

Uçak seferlerinin ihtiyacı karşılamadığını ifade eden Kesik, seferlerin arttırılması ve Adana-Şırnak seferlerinin hizmete açılmasını istedi. (İLKHA)

 

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir