• DOLAR 8.379
  • EURO 9.965
  • ALTIN 487.236
  • ...
Akaryakıt istasyonda araç alev aldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kızıltepe-Ceylanpınar karayolu üzerinde yaşanan olayda, alev alan araca akaryakıt istasyonu çalışanı Aziz Kurtay tarafından yangın tüpüyle müdahale edilerek söndürüldü.  

Petrol çalışanı Kurtay’ın erken müdahalesi yangının büyümesini ve petrol istasyonu içinde olası bir araç patlamasının önüne geçti.

Olay, Kızıltepe-Ceylanpınar karayolunun 30. kilometresinde bulunan Yamaç Mahallesindeki (Dübrika Köyü) bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi.

Alınan bilgiye göre; Ceylanpınar istikametinden Kızıltepe istikametine giden ve plakası ile sürücüsü belirlenemeyen otomobil, yolda egzozunun alev alması üzerine yol üzerinde bulunan Kızıltepe Petrol istasyonuna girdi.

Akaryakıt istasyonuna giren aracın arkasında alevin yükseldiğini gören akaryakıt istasyonu çalışanı Aziz Kurtay (24), yangın tüpünü kaparak aracın yanına koştu.

Otomobilin alev alan kısmına köpük sıkarak söndüren Kurtay aracın tamamen yanmasının ve bir patlama yaşanmasının önüne geçti.

Akaryakıt istasyonu çalışanı Aziz Kurtay tarafından söndürülen araç, daha sonra vinç yadımı ile olay yerinden çekildi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir