• DOLAR 15.952
  • EURO 16.84
  • ALTIN 942.556
  • ...
Yerde bulduğu çeki sahibine ulaştırdı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyarbakır'da Ahmet Kaya isimli şahıs, 15 Haziran Salı günü akşamı 15 bin TL değerindeki çekini kaybetti. Kaybolan çeki kendi işyeri önünde bulan Hacı Tunç Bilek, çeki ilgili bankaya bildirerek gişe memuruna teslim etti.

Kaybolan çek sahibi, aradan geçen yaklaşık 24 saatten sonra çekin bulunması yönündeki ümidini yitirirken kendisine gelen sevindirici haberle rahat bir nefes aldı.

Çeki bulduğu anı aktaran Bilek, "Akşam vakti işyerimin önünde 15 bin TL'lik bir çek buldum. Ertesi günü işyeri amirlerime de bilgi vererek getirip bankaya teslim ettim. Çek sahibi abimize ulaşarak bilgi verdim." dedi.

Böyle bir durumda duyarlı olunması gerektiğine vurgu yapan Bilek, "Çünkü o esnada insanın aklına bin türlü şey geliyor. Bu para acaba bir işçinin mi? borçlunun mu? Hastanın mı? yoksa garibanın mı diye düşünmek lazım. Ayrıca bu para acil bir ameliyat parası da olabilir düşüncesiyle teslim ettim." ifadelerini kullandı.

Hem kaybettiği çekin bulunması hem de birinin bu duyarlılığı göstermesi gibi iki sevinci bir arada yaşayan Kaya ise şunları söyledi:

"Belli bir miktar tutarındaki çekimizi kaybetmiştik. Ağabeyimiz bu çeki bulmuş ve bize ulaşarak bilgi verdi. Beraber bankaya giderek çeki aldık. Bu çeki bir şekilde iptal ettirebilirdik ama ağabeyimiz hem insani hem de İslami bir tavır göstererek çeki bizlere teslim etti. Toplum içerisinde örneklik teşkil etmesi açısından güzel bir davranış. Dolayısıyla kendisine tekrardan teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Toplumda bu tür örnekliklerin çoğalması açısından insanların daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir