• DOLAR 8.551
  • EURO 10.085
  • ALTIN 495.393
  • ...
Malatya Valisi Baruş Akçadağ’da kurum yetkilileri ve muhtarlarla bir araya geldi

Toplantıda; başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ilçenin yaşam kalitesini arttırmak, devletin sağladığı imkânlarla halka daha iyi hizmet sunabilmek için yapılacak çalışmalar üzerinde konuşuldu.

Akçadağ İlçesinde İlçe Kaymakamı Hulusi Teke, İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan ve Kurum Müdürleri tarafından karşılanan Vali Aydın Baruş, Akçadağ Kapalı Spor salonuna geçti.

Toplantı öncesinde konuşan Vali Baruş, “Bugün ilimizin güzel ilçelerinden Akçadağ’da sizlerle birlikteyiz. Akçadağ hem tarımsal ekonomisi ile hem de ulaşım imkânlarının rahat olması münasebetiyle inşallah önümüzdeki dönemde sanayi bakımından da yeni hamleler yapacak özelliğiyle gelişme vadeden ilçelerimizden birisi.” diye konuştu.

“Bu toplantıları yapmaktaki amacımız sizleri ilk elden dinlemek”

Baruş, “Değerli muhtarlarımız, bu toplantıları yapmaktaki amacımız sizleri ilk elden dinlemek sorunlarınızı açık şekle getirmenize imkân tanımak ve burada bulunan daire müdürü arkadaşlarımızla, Büyükşehir Belediyemiz ve Daire Başkanlarımızla birlikte görev alanları ile ilgili değerlendirmeleri sizlerle birlikte yapmak ve bulabildiğimiz çözümleride en kısa sürede devreye koymak. Bu suretle vatandaşımızın bir nebze olsun yüzünü güldürmek ve kamu hizmetlerinden onların layık olduğu şekilde yararlanmasını temin etmek.” dedi.

“Türkiye aşılamada da çok hızlı bir ivme yakaladı”

Malatya olarak uzun süreden beri sıkıntılı günler yaşadıklarını anımsatan Baruş, “2020 Ocak ayında yaşadığımız depremden sonra birde mart ayında Pandemi’nin de gündeme gelmesi sebebiyle sosyal hayatımız kısıtlandı, ekonomik hayatımız kısıtlandı ve normal günlük yaşantımızda bile maske takar hale geldik ve gerçekten vatandaşlarımızın bu süreçten bunaldığını da biliyoruz. Bu uzun bir süreli mücadeleden sonra, vatandaşlarımızla elbirliği ile yapılan mücadeleden sonra artık güzel sonuçlar alınmaya başlandığını da görüyoruz. Bugün artık Türkiye aşılamada da çok hızlı bir ivme yakaladı. Günlük rakamlarla Türkiye geneli 1 milyon 200 bin’e ulaştı. Gerçekten bu çok sevindirici biz de il olarak dün itibari ile 12 bin’li rakamlara ulaştık. Toplamda da Malatya’da şu ana kadar 347 bin doz aşı yapıldı. 140 bin iki doz aşı yaptıran vatandaşımız var, yaklaşık 67 bin’de sadece birinci dozu yaptıran vatandaşımız var. Akçadağ’da da 4 bin civarında iki doz aşı yaptıran vatandaşımız var, 4 bin dozda yaklaşık sadece birinci doz yapan vatandaşımız var. İlimiz ortalaması ile Akçadağ’ın ortalaması birbirine yakın olduğunu görüyoruz. Ama bu yönde gayretlerimizi artırmamız lazım, artık aşı sıkıntımız da kalmadı çok şükür ne kadar süratli bir şekilde aşılama yaparsak yaygın bir şekilde önümüzde bizi çok daha rahat günler bekliyor. Artık bundan sonra maske takma zahmetine girmek durumunda kalmayız.” ifadelerine yer verdi.

“Aşılama çalışmalarına önem verin”

Önümüzdeki iki aylık süreçte aşılamada yoğun bir sürecin olacağına dikkat çeken Baruş, şöyle devam etti:

“Bu çok önemli, lütfen muhtarlarımız olarak hem kendimiz hem çevremizdeki insanlar, aileleriniz için hem de mahalledeki vatandaşlarımıza mutlaka aşı olmalarını önerin. Doktorlarımız ve sağlık görevlilerimiz kimlere aşı yapılamayacağını söylüyor, onun dışında bütün vatandaşlarımızın bu aşıyı olması lazım. Çünkü bu aşılama yaptırma sadece kendi sağlığımız için önemli değil aşı yaptıran insan aynı zamanda çevresindeki yakınlarını, ailesini de korumuş oluyor. Tüm topluma sirayet edecek bir hastalığın önüne geçmiş oluruz. Aynı zamanda önemli bir sorumluluk bizim üzerimizde. Akçadağ’da da bu aşılama oranlarını arttırmaya çalışalım. Sizlerin çabasıyla birlikte inşallah başarılı sonuçlara ulaşacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de çok daha rahat, güzel günlerin bizi beklediğini umuyoruz.”

“Kamu hizmetlerinde bütün kurumların birlikte çalışması çok önemli”

Baruş, “Diğer taraftan değerli muhtarlarımız bugün aramızda bulunan arkadaşlarımız Akçadağ’da yürütülen yatırım çalışmaları ile ilgili sizleri bilgilendirecekler. Bu konularda da sorularınız talepleriniz olursa onları da lütfen arkadaşlarımıza iletiniz. Kamu hizmetlerinde bütün kurumların birlikte çalışması çok önemli. Onun için bizlerde tüm İl Müdürlüklerimiz ilçelerimizde yaptığımız çalışmalarda hem yerel yönetimlerle hem de muhtarlarla birlikte hareket etme yönüne gidersek çok daha verimli neticeler alırız diye düşünüyorum. Aynı şekilde yatırımları planlarken de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gerçek bir şekilde karşılayacak olanlara yönelirsek bu da olumlu olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum inşallah toplantımız hayırlı geçer verimli geçer ve Akçadağ için güzel neticelere yol açar sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda Kurum müdürleri sırayla kürsüye gelerek çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmalarının ardından Mahalle Muhtarları sorun, talep ve önerilerini şifai olarak iletirken ilgili daire müdürleri de muhtarların sorun ve taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir