• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Bağlar Belediyesinden hizmet seferberliği

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla merkezde ve kırsalda 15 noktada aynı anda hizmet veren ekipler, birçok yerleşim yerine yeni yol, parke taşı yenileme, sokak sağlıklaştırma ve asfaltlama gibi hizmetleriyle devam ediyor.

Beyoğlu'nun talimatıyla ilçenin her bölgesine yayılan ekipler, eş zamanlı olarak 9 merkez ve 2 kırsal olmak üzere 11 mahallede alt yapı yenileme çalışmaları yaparken hazırlanan Bağ Evi Park projesiyle ilçeye adını veren bağ kültürünün yeniden canlandırılması hedefleniyor.

Belediye ekipleri kırsal Alatosun ve Kırkkoyun mahallelerinde stabilize yol çalışması yaparak yeni açılan yaşam alanlarına yol kazandırırken merkez Bağcılar Mahallesi'nde 3 ayrı sokakta asfalt döşeme çalışması gerçekleştirildi. Selahattin Eyyubi, Yeniköy ve Bağcılar mahallelerinin bazı sokaklarında kaldırım yenileme çalışması yapan ekipler, Mevlana Halit Mahallesi'nde de sokak ve kaldırım sağlıklaştırma hizmetlerini gerçekleştirerek yeni bir görünüm kazandırdı.

Bağ evi ve bisiklet yolu projelerine devam

35 bin metrekarelik alanda inşa edilen Bağ Evi projesinde alt yapı tamamlanarak üst yapıya başlanırken Diyala Parkı Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesinde hummalı bir çalışma ile sona doğru geliniyor.

Belediye ekipleri, vatandaşların büyük ilgisini çeken gül bahçesinde çim bakım çalışması gerçekleştirerek olası tahribatlara karşı tedbir alırken esnaf kesiminin yaşadığı Mega Sanayi bölgesinde ise imar yolları açarak çevre düzenlemesi ve parke döşeme çalışmalarına devam ediyor.

Devam eden çalışmaları yakından takip eden Beyoğlu, milletin kaynaklarını millete hizmete dönüştürerek 26 ayda çok ciddi sonuçlar aldıklarını söyledi.

Beyoğlu, "Bugün artık vatandaşın rahatlıkla ulaşabildiği, zaman kaybı yaşamadan hizmet alabildiği bir belediye yapısını oluşturmuş durumdayız. Tüm ekiplerimiz özverili bir şekilde karış karış hizmet ediyor. Kaynaklar milletin yararına değerlendiriliyorsa demek ki hizmet yapılabiliyormuş. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki devletimizin kullanmamıza imkân sunduğu kaynakları yerinde kullanınca ortaya 26 ayda bu değişim ve hizmet farkı çıktı. Bundan sonra daha çok çalışacağız. Milletimize bunun sözünü veriyoruz." dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir