• DOLAR 13.466
  • EURO 15.292
  • ALTIN 792.975
  • ...
"Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" ödülleri verildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün makamında gerçekleştirilen ödül törenine, İl projeye ev sahipliği yapan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Gaffari İzci, yarışmaya katılan İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında, öğrencilerin meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen "Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" Adıyaman İl finalinde dereceye giren öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni gerçekleştirildik.

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ev sahipliğinde 20 Mayıs 2021 tarihinde çevrim içi olarak yapılan ve İlimiz genelinden 15 okuldan öğrencilerin katıldığı "Genç Sada" Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasında derece elde eden öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'den aldılar. Yarışma sonunda yapılan değerlendirme sonucunda Merkez Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulsamet Tekin birinci, Besni Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Kandemirtavus ikinci ve Gölbaşı Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Karakuş üçüncü oldu.

"Genç Sada" Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasında il birincisi olan Merkez Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulsamet Tekin bölge finalinde Adıyaman'ı temsil edecek. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir