• DOLAR 8.527
  • EURO 10.127
  • ALTIN 498.045
  • ...
Adıyaman'da 4 günde 23 hane karantinaya alındı

​​​​​​​​​​Tüm toplumu etkisi altına alan ve olumsuz yönde etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle Adıyaman'da Haziran ayı içerisinde 56 hane karantinaya alındı.

Adıyaman'ın bazı ilçelerinde sıfırlanan vaka sayısı il merkezinde de bitme noktasına kadar düşüş göstererek ciddi oranda azaldı.

Adıyaman'daki vaka sayılarıyla  ilgili açıklamada bulunan Valilik, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle 23 hanenin daha karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir