• DOLAR 8.322
  • EURO 9.896
  • ALTIN 484.668
  • ...
Şırnak'ta 225 sporcunun katılımıyla düzenlenen bisiklet festivali başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

14 ilden 225 sporcunun katılımıyla gerçekleşen bisiklet festivali, 3 gün boyunca sürecek.

Cumhuriyet Meydanından başlayan festival, Beytüşşebap'ta son bulacak.

Programın açılışı kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikle yapıldı.

Etkinliğe, Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka Jandarma Bölge Komutanı Ali İhsan Ersoy ve sporcular katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Şırnak Valisi Pehlivan, güven ve huzur iklimini yakalayan Şırnak'ta kültür alanından spor alanına kadar faaliyetlerin giderek arttığını belirtti.

Şırnak Valisi Hamza Pehlivan

Pehlivan, "Bunun güzel bir örneğini bugün ve bugünden itibaren 3 gün devam edecek. Bu festivalde hep birlikte oluyoruz. Tabii ortamı sağlamak sizlerin katılımıyla kıymetleniyor. Şırnak'ta pedalları çevirmeye devam ediyor ve iyiliğe, aydınlık yarınlara, güzel yarınlara bu etkinliklerle sürece katkıda bulunuyorsunuz. Tabii yıllar içerisinde verilen mücadeleler var. Bu ortamın sağlanması hususunda sayın Cumhurbaşkanı'mıza devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarına, bakanlıklarımıza, güvenlik birimlerimize bu vesileyle bir kere daha saygı ve şükranlarımızı sunuyorum." dedi.

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka

Son 2 yılda ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaptığını anımsatan Belediye Başkanı Mehmet Yarka, "Şırnak halkımız bu tür güzelliklere hasret kalmıştı. Başta sayın Cumhurbaşkanı'mız ve ilgili bakanlıkların bölgemizde, ilimizde yapılan etkinliklere her zaman desteklerini sağlıyorlar. Özellikle Sayın Valimizin gelişinden sonra bu huzur ortamıyla bu festivallere start verildi. Biz sadece bunlarla da yetinmeyeceğiz. 35 yıldır özlemle beklediğimiz Cudi Dağı'nda da inşallah etkinlikler devam edecek. Bundan sonra uluslararası etkinlikleri yapacağız." diye konuştu.

Ferhat Oğrak

Tatvan Bisiklet Topluluğu olarak 15 sporcuyla festivale katıldığını ifade eden Ferhat Oğrak, ilk defa düzenlenen bisiklet festivaliyle Şırnak'ı gezmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Ortak Başköy

Kırşehir'den katılan Oktak Başköy ise, merak ettiği Şırnak'a ilk defa geldiğini, festivale katıldığı için mutlu olduğunu belirtti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir