• DOLAR 8.478
  • EURO 10.283
  • ALTIN 508.243
  • ...
Diyanet-Sen’den aşı tepkisi: Din görevlilerine vefasızlık yapılıyor

HABER MERKEZİ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, din görevlilerine aşı önceliği tanınmamasına tepki gösterdi. Güldemir, “fedakâr din görevlilerimiz seslerini duymanızı istiyor, vefa bekliyor” dedi.

“BİZLERİ ENDİŞELENDİRMEKTE VE ÜZMEKTEDİR”

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Güldemir, “Vefa Sosyal Destek Gruplarında ve filyasyon ekiplerinde ağırlıklı olarak din görevlileri görevlendirilmiştir. Büyük bir özveri ile bu görevi yerine getiren din görevlilerimiz, maalesef yüksek bir bulaş riski ile karşı karşıyadır. Pandemi süresince büyük fedakârlıklarla bu görevleri yürüten ve halen yürütmekte olan din görevlerimizin halen öncelikli gruplar arasına alınmaması bizleri endişelendirmekte ve üzmektedir” cümleleriyle tepki gösterdi.

“BİR AN ÖNCE AŞILAMA LİSTESİNE ALINMASINI İSTİYORUZ”

Cami cemaatinin toplumun her kesiminden insanın buluştuğu mekânlar olduğunu belirten Güldemir, “Pandemi sürecinde camilerimiz pandemi tedbirlerine en çok riayet edilen mekânlar, din görevlileri ve cami cemaati bu tedbirleri en güzel uygulayan kesim olmuştur. Büyük fedakârlıklarda sağlık çalışanlarımızdan sonra sahada görev alan din görevlilerimizin de bir an önce aşılama listesine alınmasını istiyoruz. Din görevlilerimiz artık seslerinin duyulmasını, yapılan fedakârlıkların görülmesini istiyor. Bizler sendika olarak Sağlık Bakanlığımıza gerekli girişimlerde bulunduk. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’tan sürecin takibini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, Sağlık Bakanım, fedakâr din görevlilerimiz seslerini duymanızı istiyor, vefa bekliyor” çağrısında bulundu.

OYUNCULARA ÖNCELİK VERİLMİŞTİ

Sağlık Bakanlığı'nın son açıklamasına göre, müzisyenler, tiyatrocular, film ve dizi prodüksiyon ekipleri 9 Haziran'dan itibaren aşılama programına dâhil edilmişti. Tiyatro sanatçıları ile bağlı hizmetlerde görev alan kişilerin bilgileri Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından toplanarak Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacağı açıklanmıştı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Öne Çıkan Haberler