• DOLAR 8.411
  • EURO 10.024
  • ALTIN 489.869
  • ...
Almanya’daki bombalı saldırının yıl dönümünde anma etkinliği düzenlendi

Almanya'nın Köln şehrinde, 2004 yılında Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü tarafından Türkiye vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Keup Caddesi'nde bombalı saldırı gerçekleştirildi.

22 kişinin yaralandığı bombalı saldırının 17'nci yılı münasebetiyle patlamanın olduğu yerde bir anma etkinliği düzenlendi.

Burada düzenlenen basın açıklamasını okuyan Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, NSU'nun Keup Caddesi’ndeki bombalı saldırısının üzerinden 17 yıl geçtiğini anımsattı.

Irkçılığın sadece kurbanların değil, bir bütün olarak toplumun bir sorunu olduğunu belirten Kaya, “Irkçılık ve aşırı sağcılık el ele gider. Irkçılığa karşı bir mücadele olmadan, bir bütün olarak toplum da tehlikeye girer. Bu mücadele aynı zamanda olayların arka planlarını ve arka plandakilerin kimler olduğunun tam olarak açıklığa kavuşturulmasını da gerektirir. Irkçılığın tüm biçimleriyle kapsamlı ve sürekli bir mücadele bu nedenle çıkarılan yegane ders olmalıdır.” dedi.

Almanya'nın Köln şehrinin Keup Caddesi'nde, NSU tarafından 9 Haziran 2004 yılında gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu 22 kişi yaralanmıştı.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir