• DOLAR 8.362
  • EURO 9.932
  • ALTIN 488.214
  • ...
Şehid Mustafa Çoban kabri başında rahmetle anıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

1996 yılında lise öğrencisi iken mukaddesata dil uzatanlara karşı çıktığı için hain bir saldırı sonucunda şehid edilen Mustafa Çoban, şehadetinin 25'inci yıl dönümünde rahmetle yâd ediliyor.

Şehadetinin 25'inci yıldönümünde sevenleri ve davasına gönül verenler Müslümanlar tarafından unutulmayan şehid Mustafa Çoban, dua ve rahmet ile anılıyor.

Bu kapsamda HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı da Asri Mezarlığında metfun bulunan şehid Mustafa Çoban, kabri başında dua ve rahmetle andı.

Kur’an-ı Kerim’in okunduğu programda HÜDA PAR Şehitkamil İlçe Başkanı Ekrem Kaplan, şehidliğin önemi ile ilgili kısa bir sohbet verdi. Şehid Mustafa Çoban’ın kardeşi Ömer Çoban da ağabeyinin hayatından önemli kesitler anlattı.

Kabir ziyaretinden sonra açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, şehid Mustafa Çoban’ın şahsında bütün İslam şehidlerine Allah’tan rahmet diledi.

“Şehidler toplumun aydınlanmasına vesile olan kişilerdir”

Şehidlerin bir mum gibi etrafını aydınlatan şahsiyetler olduğuna dikkat çeken Göçer, “Şehidler hayatta iken mücadele eden, kendilerini Rabbine teslim ediyorlar. Şehid kardeşimiz gerçekten kendi hayatını Rabbine adadı. Şehidler gerçekten her zaman anılmalıdır, sürekli gündemde tutulmalıdır ve insanlara hatırlatılmalıdır. Çünkü şehidler toplumun aydınlanmasına vesile olan kişilerdir.” dedi.

“Şehid Mustafa şehadeti ile birçok gencin hidayetine vesile oldu”

Şehidlerin yolunun sürdürülmesi gerektiğini belirten Göçer, “Şehid Mustafa, İslam, cami ve Kur'an ile hayatını geçirmiş bir gençtir. Toplumumuzun şu anki durumuna baktığımızda özellikle gençlerimizin şehitlerin hayatını iyi inceleyip onların yolunda yürümesi lazım. Genç kardeşimiz Ashab-ı Uhdud’taki genç gibi kendini İslam’a feda etti. Gençlerimiz bu kardeşimizi kendilerine örnek aldı. Şehid Mustafa şehadeti ile birçok gencin hidayetine vesile oldu. Şehid Mustafa Çoban, Gaziantep’imizin gülüdür, gençlerimiz için bir örnek ve modeldir. Şehid Mustafa, gençlerimiz için bir uyarıcıdır. İnşallah şehid Mustafa'nın kanı bizim için bereket olmuştur.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir