• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Halk aylar sonra mesire alanlarında piknik yapmanın sevincini yaşadı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumartesi sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırmasının ardından halk mesire alanlarında piknik yaptı. Aylar sonra aileleriyle pikniğe gelenler, gönüllerince doyasıya eğlendi.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile park, bahçe, piknik ve mesire alanları halkın kullanımına açılırken Gaziantep’te halk, aylar sonra kısıtlamasız ilk cumartesi gününde açık olan mesire alanlarına akın etti.

“Kademeli normalleşme”nin ilk cumartesi gününde güzel havanın da etkisiyle vatandaşlar mesire ve park alanlarına akın etti. Hava sıcaklığının 30 derece ölçüldüğü kentte vatandaşlar aylar sonra mesire ve paklarda güzel havanın keyfini çıkardı.

Semaverde çaylarını demleyen ve mangallarını yakan vatandaşlar, gönüllerce eğlenirken çocuklarda parkla oyun oynadı.

Gaziantep'te yüzlerce çeşit bitki türünü içinde barındıran ve içinde biyolojik gölet de bulunan Dülük Tabiat Parkı “kontrollü normalleşme” ile birlikte uzun bir aradan sonra kapılarını tekrar ziyaretçilerine açtı.

Şehitkâmil ilçesindeki Dülük Ormanı içinde bulunan Şehitkamil Belediyesi'ne ait Dülük Tabiat Parkı, temiz havada piknik yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer aldı.

Dülük Tabiat Parkı içindeki biyolojik gölette akan suyun huzur veren sesi ve kuş cıvıltılarının arasında keyifli anlar yaşayan vatandaşlar, doyumsuz manzara ve bol oksijenli gezi havanın tadını çıkardı.

Aileleri, dostları, arkadaşları ve sevdikleriyle parkta keyifli vakit geçiren vatandaşlar, ailece piknik keyfi yaptılar. Dülük Tabiat Park'ının muazzam görüntüsü ve güzel havası ile baş başa kalan vatandaşlar, aylar sonra güzel aileleriyle beraber vakit geçirdiler.

“Aylar sonra dışarı çıkmak ve hafta sonunu parkta geçirmek çok güzel oldu”

Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte piknik yapmaya geldiklerini anlatan Mustafa Güzel, “Vaka sayılarının düşmesi bizi sevindirdi, piknik alanlarına geldik. Çocuklarımızla birlikte güzel bir ortamda pikniğimizi yapıyoruz, ailemizle çok mutluyuz. Aylar sonra dışarı çıkmak, hafta sonunu parkta geçirmek çok güzel oldu. Maskesiz hayat parkta daha güzel oluyor. Bu günleri çok özlemiştik.” dedi.

“Bu günleri çok özlemiştik”

Ailesiyle birlikte mesire alanına gelen İsmail Güzel de, “Salgının azalması Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep halkını da sevindirdi. Cumartesi uygulanan sokağa kısıtlamasının kaldırılmasını da fırsat bildik ve Dülük Tabiat Parkı'na geldik. Dülük Tabiat Parkı çok güzel ve burada güzel bir ortam var. İnşallah pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırılsa daha güzel günler yaşarız. Bu günleri çok özlemiştik. Gaziantep halkı olarak biz bu tür ortamları çok seviyoruz. Bundan dolayı da kısıtlamanın kaldırılması bizim için güzel oldu.” ifadelerini kullandı.

“Salgın süreci gerçekten bizi çok yordu”

Salgın sürecinin herkesi çok yorduğuna dikkat çeken Murat Karaçum ise, “Evlerde bunaldık. Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması hepimiz için çok iyi oldu. Ailecek parka geldik, parkta güzel vakit geçiriyoruz. Salgın süreci gerçekten bizi çok yordu. Parkta ailecek kurallara uyarak eğleniyoruz. İnşallah bir an önce salgından tamamen kurtuluruz ve tekrar eski günlerimize döneriz.” diye konuştu.

“İnşallah salgın tamamen biter ve tekrar eski güzel günlerimize döneriz”

Akrabalarıyla birlikte toplanıp eğlenmeye gelen Orhan Sulak da, “Salgın nedeniyle uzun zaman içeride kaldık. Bu süreçte çocuklarımız bunaldı. Sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasıyla temiz hava almak için Dülük Tabiat Parkı'na geldik, çocuklar eğlensin ve oyun oynasın istedik. İnşallah bu salgın süreci tamamen biter de tekrar eski güzel günlerimize döneriz. Gaziantepliler hafta sonu oldu mu mutlaka mesire alanlarına gelmelidir. Piknik yapmak bizim kültürümüzde vardır.” şeklinde konuştu.

“Bir yıldır salgından dolayı ne dışarı çıkabildik ne de piknik yapabildik”

Aylar sonra açık havanın tadını çıkarttıklarını anımsatan Uğur Arslan ise, “Bir yıldır salgından dolayı ne dışarı çıkabildik ne de piknik yapabildik. Hafta sonu Gaziantepliler için piknik yapmak olmazsa olmazımızdır. Normalde hafta sonlarını iple çekiyorduk. Şu anda pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Biz de cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını değerlendirmek istedik. Dülük Tabiat Parkı herkes tarafından bilinen bir piknik alanıdır. İnsanlar akın akın bu parka geliyor. İnşallah salgın tamamen biterse her hafta sonu mesire alanlarında stres atmaya ve piknik yapmaya devam ederiz.” temennisinde bulundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir