• DOLAR 8.667
  • EURO 10.185
  • ALTIN 491.977
  • ...
Gaziantep’te yerli sebze hasadına başlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey ilçesinde çiftçiler, yıl boyunca bahçelerine ektikleri yerli salatalık, biber, patlıcan, kavun ve domates gibi ürünlerin hasadına başladı.

Şahinbey Belediyesi tarafından kendilerine ücretsiz dağıtılan sebze fidelerinin hasadına başlarken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da hasada katıldı.

 

Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan ve Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel ile birlikte ziyaret ederek çiftçinin hasat sevincine ortak oldu.

Şahinbey ilçesinin Serince ve Yeniköy Mahallesi’ni ziyaret ederek daha önce Şahinbey Belediyesi tarafından dağıtılan sebze fidelerin hasadına katılan Tahmazoğlu, çiftçinin hasat sevincine ortak olduklarını söyledi.

Tahmazoğlu, Serince Mahallesi’nde domates serasında domates toplayıp çapa yaptıktan sonra Yeniköy Mahallesi’ne geçerek çiftçi ile birlikte tarlada salatalık topladı.

“Bol ve bereketli bir hasat olsun”

Dağıtılan fidelerin vermiş olduğu verimden çiftçilerin memnun olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak dağıtmış olduğumuz salatalık, biber, patlıcan, kavun ve domates fidelerinin Yeniköy’deki salatalık hasadına katıldık. Dağıtmış olduğumuz fidelerin vermiş olduğu salatalık yöremize uygun son derece lezzetli. Çiftçimizde dağıtılan fidelerden oldukça memnun. Bol bereketli bir hasat yılı olmasını diliyorum.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir