• DOLAR 13.473
  • EURO 15.289
  • ALTIN 793.592
  • ...
KDP Başkanlık Konseyi üyesi Barzani'den Filistin direnişine destek mesajı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’, HAMAS Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Nayif Havatme'ye destek mesajı gönderen Edhem Barzani, kardeş Filistin halkının maruz kaldığı zülüm, meşru hakların alenen ihlal olduğunu belirtti.

"Mazlumiyette ve dinde aynı duyguları paylaştığımız kardeşlerim! Sizleri selamlıyorum. Sizin aracılığınızla tarih boyunca direnen ve dik duran Filistin halkını da selamlıyorum. " diyen Edhem Barzani mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Filistin’de cereyan eden bu olaylar hiç şüphesiz aynı duyguları paylaştığımız mazlum halkın meşru haklarına yönelik açık bir saldırıdır. Aynı zamanda Kudüs’te bulunan başta ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’mıza ve diğer kutsal değerlerimize yönelik haddi aşan bir girişimdir.

Sizin dik duruşunuz ve kahramanlığınızın yanında yer aldığımı beyan eder, vahşi israil saldırıları karşısında kahramanca mücadele eden mücahid halkınızı tebrik ederim." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir