• DOLAR 8.713
  • EURO 10.364
  • ALTIN 497.77
  • ...
Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı: Kuraklığın etkisiyle rekoltede ciddi anlamda düşüş olacak

Açıklamasında Akdaş, çiftçilerin giyimden beslenmeye, toprağın korunmasına kadar ülke insanına hizmet eden, tarım ürünlerini üreten; bağda, bahçede, tarlada zor koşullarda üretim yapan, yazın sıcağında, kışın soğuğunda alın teriyle kazanç sağlayan temiz sıcak insanlar olduğunu söyledi.

Ülkenin önemli tarım ürünlerinin üretim merkezi olduğunu belirten Akdaş, "Tarım sektörü özellikle yaz aylarında 7 milyona yakın çalışanıyla ciddi bir tarımsal istihdam sağlamaktadır. İnsanlık tarihi boyunca tarım en stratejik sektör olmuştur. Ancak ülkemizde tarım sektörü, var olan potansiyelini tam olarak  kullanamamasına rağmen ülkemizin zenginliğine büyük katkı sağlamaktadır." dedi.

Çiftçilerin son iki yılda Coronavirus'e rağmen zorlu şartlarda üretime devam ederek çok büyük bir başarı örneği gösterdiğini söyleyen Akdaş, şöyle devam etti:

"Ancak geçen yıla göre kuraklığın etkisiyle rekoltede ciddi anlamda düşüş olacağı gözlenmektedir. Bu anlamda çiftçilerimize ek destek verilerek onları bir nevi koruma altına alarak ülke tarımın geleceği açısından son derecede önemlidir. Zira kuraklık ve yüksek girdi maliyetleri çiftçilerimizi bu sene ekonomik olarak zor duruma sokacaktır. Tüm bunlara rağmen ülkemiz bir tarım ülkesidir çiftçilerimizin üretime devam etmesiyle böyle olmaya devam edecektir. Umutluyuz. Bu vesiyleyle pandemi sürecinin en önemli halkası olan çiftçilerimizin ve yetiştiricilerimizin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder kuraklığın hüküm sürdüğü bu üretim sezonundan olumsuz etkilenmemelerini sezonun bereketli geçmesini yüce rabbimden niyaz ederim.”(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir