• DOLAR 8.574
  • EURO 10.402
  • ALTIN 511.62
  • ...
Kassam Tugayları: Düşman kara harekâtı başlatırsa sert bir ders vereceğiz

Hamas'ın Filistin'deki askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, işgalci rejimin Gazze'ye olası kara harekatına ilişkin açıklama yaptı.

Ebu Ubeyde, "Düşmanın kara harekâtını başlatması halinde şunu söylüyoruz: Gazze Şeridi'ndeki herhangi bir bölgeye yapılacak herhangi bir kara saldırısı, Allah'ın izniyle düşman ölülerini ve esirlerini arttırmak için bizlere bir fırsat olacaktır ve onlara sert bir ders vermeye hazırız." dedi.

Ebu Ubeyde ayrıca bugün Ayyaş 250 füzesini kullanmaya başladıklarını belirterek, düşmanın hava alanlarının ve işgal altındaki her nokta füzelerinin menzili içinde olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan Kassam Tugayları, Gazze'deki sivilleri bombalamak için işgal uçakların kalktığı Hatzerim hava üssüne füze fırlattıklarını kaydetti.

Kassam Tugayları, düşmanın sivilleri hedef almasına cevap alorak işgal altındaki Aşdod ve Askalan şehirlerine de 90 füzeyle büyük bir saldırısı yaptıkların bildirdi.

Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları ilk kez, "Şahab" adlı bir  intihar uçağını kullandıklarını duyurdu ve gökyüzünde görevde olduğu anları paylaştı.

İslami Cihad da bir açıklama yapmış ve "Düşman, bir kara harekatı düşünüyorsa bu, bizim için zafere giden en kısa bir yol olacaktır." ifadesini kullanmıştı. (İLKHA)

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir