• DOLAR 8.472
  • EURO 10.273
  • ALTIN 507.91
  • ...
Şeyh İkrime Sabri: "İnşallah gelecek bayramlarda Özgür Kudüs'te buluşacağız"

İkrime Sabri, siyonist işgal rejiminin, Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın açıklamalarının son derece önemli olduğunu belirterek desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı telefonla arayan İkrime Sabri "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin ve sizin kıymetli konuşmalarınız çok önemli. Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı, Filistin’i destekleyen bu konuşmaların bizim buradaki sebatımızı desteklediğini bir kez daha ifade etmek isterim." dedi.

"İnşallah gelecek bayramlarda Özgür Kudüs'te buluşacağız"

Konuşmasında Özgür Kudüs vurgusu yapan İkrime Sabri, "Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. İnşallah gelecek bayramlarda bütün Müslüman ülkelerin özgürleşmiş olduğu bir ortamda, Özgür Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da buluşmak üzere sizin bayramını kutlamak istiyorum." diye konuştu.

"Müslüman devletler birlik sağlarsa zulüm son bulacak"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, Siyonist işgalci rejimin Filistin'e yönelik saldırgan davranışlarının kabul edilemez olduğunu ve bunu telin ettiklerini belirterek, "Bundan sonra Müslümanlar beraber olurlar, birlik içerisinde olurlar ve bu şımarık terör devletinin çok rahat bir şekilde hareket etmesini engelleriz inşallah. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki, Müslüman devletlerin bu dağınıklığı ortadan kalktığında Kudüs'teki bu işgal ve zulüm son bulacaktır inşallah. Buna inancımız tamdır." ifadelerini kullandı.

"Türkiye, Filistin konusunda tek yumruk"

Türkiye'de Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda büyük bir duyarlılığın olduğunu belirten Erbaş, "Kudüs konusunda, Türkiye'de bütün Müslümanlar tek yumruk. Bütün idarecilerimiz, hocalarımız, milletimiz Mescid-i Aksa, Kudüs konusunda böyle. Bizim de faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek inşallah. Hayırlı bayramlar diliyor, tüm Filistin'deki kardeşlerimizin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir