• DOLAR 8.356
  • EURO 9.926
  • ALTIN 486.183
  • ...
İşgalci terör şebekesinin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya saldırıları Kocaeli'de tel'in edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Terör rejiminin saldırılara tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yapan HÜDA PAR Kocaeli İl Başkanı Yavuz şu ifadeleri kullandı:

Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze, Filistin… Dehşetin, vahşetin yaşandığı mübarek mekanlar! Seksen yıla yakındır siyonist, gasıp bir güruhun saldırısıyla karşı karşıya kalan İslam beldeleri…

Yine bir Ramazan ayı ve yine 14 Mayıs günü olan işgalin resmen ilan edildiği tarihin yıl dönümü. Yine İşgalci Terör Şebekesinin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya karşı zalimane ve hunharca saldırıları.

Ama Hamd olsun! Bu gün Direniş cephesinden müjdeli haberler alıyoruz. Kudüs direniyor, Mescidi Aksa direniyor, Şeyh Cerrah direniyor, İzzettin El Kassam ümmetin izzetini muhafaza ediyor, Telaviv, Beerşeba, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod  ve bir bütün olarak siyonistler kendi yaktıkları ateşini içerisinde yanıyor.

Hamd olsun! Denklem değişmiştir. Direniş, artık İşgalci Terör Rejiminin, Siyonizmin ve Emperyalizmin anlayacağı dilde konuşacaktır. Direniş, Telaviv’in kalbine atılan füzelerle ve tamamen kendi planları doğrultusunda saati dahi şaşmadan cevap verebiliyor. Bütün dünyaya büyük bir gururla sundukları ve arkasına saklandıkları için kendilerini güvende hissettikleri demir kubbe, Gazze’den atılan füzelerle delik deşik olmuştur, kevgire dönmüştür.

Hamd olsun! Direniş, bugün bütün ambargolara, ablukalara ve normalleşme diye yutturulan bütün ihanet girişimlerine rağmen sanıldığından çok daha donanımlı ve çok daha güçlüdür.  Dün taş ile sapan ile başlayan direniş, bugün Telaviv ve siyonistlerin sığındıkları tüm mekanlar direnişin menzili içerisine girmiştir. İnşallah bundan sonra direniş, çok daha güçlü olacaktır Allah’ın yardımıyla. Rabbimiz, direniş erlerinin güçlerine güç, cesaretlerine cesaret katsın. Zalimlerin kalplerindeki endişe ve korkuları artırsın inşallah.

Bütün dünya ve insanlık bilsin ki; Doğusuyla batısıyla Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam Ümmetinin kalbidir. Ayrıca başkenti Telaviv olan  bir devleti tanımadığımız gibi Telaviv  Hayfa, Nasıra, Akka, Beerşeba, Netanya, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod ve Tiberya şehirleri de Filistinlilere aittir, siyonist rejim sadece bir işgalcidir ve her işgalci gibi günün birinde def olup gidecektir.

Bugün İslam coğrafyasının dört bir tarafında dünya müstekbirlerine karşı Müslüman halkaların haklı ve büyük direnişi devam etmektedir. Ama Kudüs Ve Mescidi Aksa  direnişi, Müslüman halkaların direnişinin en stratejik noktasıdır ve direnişin mihveridir.

Kudüs İslam coğrafyasını ayrılmaz bir parçasıdır, peygamberlerin harimi şerifidir, izzet ve onurumuzdur. Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir, Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir, Kudüs demek Diyarbakır, Ankara ve İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs'e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır.

Efendimiz (sas), “Mescidi Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin” buyurmuşlardır.

Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz (sas) henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın önemini bildirmek için böyle buyurmuştur.

Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücadelenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.

Mescidi Aksa işgal girişiminden 4 gün önce Hamas Lideri İsmail Heniyye : “Ey  Netanyahu defalarca söyledim; ateşle oynuyorsun, bu savaşta kazanamayacaksınız, kararımızı aldık mücadelemizi azimle sürdüreceğiz” demişti. Hamd olsun! Dediği gibi de oldu. Terör Şebekesi ve Netenyahu bu sözün ciddiyetini ve ağırlığını bugün Tel avivi vuran füzelerden sonra çok iyi anlamıştır.

Evet!  Hamas Lideri İsmail Heniyye, Telaviv’i vuran füzelerden sonra ise şu kısa ve veciz tespitte bulunmuştur;“ Kudüs çağırdı biz cevap verdik, Kudüs çağırdı İzzettin El Kassam füzelerle cevap vermiştir.” Bugün biz de diyoruz ki; Kudüs çağırırdı biz kadınımızla, erkeğimizle, gencimizle, yaşlımızla ve çocuklarımızla meydanlara indik. Ve meydanlarda Kudüs direnişini ve direniş erlerini selamlıyoruz.

Kudüse, Mescidi Aksaya Selam olsun!

Mescidi Aksanın, Şeyh Cerrahın korkusuz gençlerine ve çocuklarına Selam olsun! Direniş Erlerine Selam olsun!" (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir