• DOLAR 8.707
  • EURO 10.367
  • ALTIN 501.689
  • ...
Müslümanlar Ramazan Bayramını buruk geçiriyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ramazan ayının sona ermesiyle Ağrı halkı, Ramazan Bayramı'nı karşıladı.

Ramazan Bayramı namazı için sabahın erken saatlerinde 7’den 70’e camilere akın eden halk, Ulu Camii başta olmak üzere kentteki diğer camilerde bayram namazını Covid-19 tedbirlerine uyarak kıldı.

 

Allah'ın Müslümanlara ikramı olan Ramazan Bayramı'nda Ağrı'daki camiler doldu taştı. Müslümanlar bir taraftan Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşarken bir yandan da on bir ayın sultanı olan Ramazan ayının sona ermesinin burukluğunu yaşadı.

Bayram namazı için camilere akın eden halk, dualar ederek bayram ile ilgili vaazı dinledi. Hep birlikte saf tutan cemaat, daha sonra büyük bir coşkuyla bayram namazını eda etti.

Namazın ardından teşrik tekbirleriyle minbere çıkan cami imamları, bayramların anlam ve önemini anlatan hutbeler verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, "Kudüs'ün Özgür Olduğu Bayramlara" konulu Ramazan Bayramı hutbesini dinleyen cami cemaati, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için dua etti.

Ramazan Bayramı düşüncelerini almak için mikrofon uzattığımız Ağrılılar Siyonist rejimin Filistin'de Müslümanlara yönelik gerçekleştirdikleri katliam nedeni ile yürekleri buruk olarak bayramı yaşadıklarını söylediler.

Bu bayramı buruk geçirdiklerini söyleyen Mehmet Cesim Demir, tüm İslam aleminin Filistinli mazlumlar için harekete geçmesi çağrısında bulundu.

Mehmet Cesim Demir, "Allah Müslümanlara iki dini bayram bahşetmiş. Elhamdulillah Ramazan ayını bitirdik, ibadetler ile idrak ettik. Allah dergahında bu ibadetlerimizi kabul etsin inşallah. Maalesef biz bayramı sevinçli değil, buruk geçiriyoruz. Tüm İslam alemine sesleniyorum, Filistinli kardeşlerimiz için seslerini çıkarsınlar, el uzatsınlar. Filistinli kardeşlerimiz bu Yahudi zulmünden kurtulsun. Bayram, sevinçtir, yaşamdır, huzurdur, refahtır ama biz bu bayramda kardeşlerimizin gördüğü zulümden dolayı bu duyguları yaşayamıyoruz." sözlerini kaydetti.

Terör şebekesine lanet okuyan Ahmet Çelik ise, "Ramazan'ı bitirdik şükür ama buruk bir Ramazan Bayramı yaşıyoruz. Filistin'deki kardeşlerimiz çok sıkıntılı bir durumda. Rabbim bu günün hürmetine onları feraha kavuştursun. Onlara zulmedenleri kahr-u perişan etsin. israili, destekçilerini kahr-u perişan etsin inşallah. Müslümanlara, mazlumlara yardım etsin. Müslümanların birlik, beraberliğini daim etsin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir