• DOLAR 8.8
  • EURO 10.486
  • ALTIN 504.446
  • ...
Diyarbakır Havalimanı Kavşağı'ndaki çevre düzenlemesinde sona yaklaşılıyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyarbakır Havalimanı Yonca Kavşağı; Diyarbakır'da başlayan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları kapsamında düzenleniyor.

Diyarbakır'a gelecek misafirlerin ilk karşılaştığı alanda başlayan, 170 bin metrekarelik çevre düzenlemesi kapsamında altyapı çalışmalarının önemli kısmı tamamlandı.

 

Tüm alana sulama ve drenaj sistemi yapıldı. Alan, ağaç, çalı ve mevsimlik çiçek dikimine uygun hale getirildi. 

27 farklı türde 3 bin 500 ağaç ve 55 bin çalı dikiminin yapıldığı alana 120 bin metrekarelik çim serimi yapıldı. Sulama sisteminin sürekli çalışması için 350 ton kapasiteli 2 su deposu kuruldu. Devam eden çalışmalar kapsamında 20 bin çalı dikimi ve 50 bin metrekare ilave çim serimi ile kavşak daha da güzelleştirilecek.

Diyarbakır kültürünün bazı değerlerine havaalanı kavşağında maket olarak yer verilecek. Yerel görseller esas alınarak hazırlanan maketler, yerlerini almaya başladı.

170 dönümlük alana, Diyarbakır'ın tarımın ve hayvancılığın anavatanı olduğunu göstermek amacıyla tematik maketler de yerleştirilecek. Çalışmaların temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir