• DOLAR 8.697
  • EURO 10.413
  • ALTIN 499.825
  • ...
Soylu'dan kapanma açıklaması

Korona sürecinde çeşitli zorluklar yaşandığına dikkati çeken Bakan "derdimiz şu, Ramazan, yaz ve Kurban Bayramı, sosyal izolasyonda zorluk çekeceğimiz dönemler olacak. Tarımın en önemli dönemindeyiz. Tarımı devam ettirmemiz lazım. Ekonomik olarak hareketlenmemiz gereken dönemin arifesindeyiz." dedi.

Tüm Türkiye'nin bu süreçte fedakarlıklarda bulunduğunu belirten Soylu "Kapanma dönemlerinde büyük zorluklarla karşılaştık. Ben önceki kapanma döneminde de büyük zorluk çektik. Tüm halkımızdan evlerine kapanmasını istemek kolay değil. " ifadelerini kullandı

İçişleri Bakanlığının neden sık sık genelge yayınladığına dair de açıklamada bulunan Soylu tam kapanmanın 19 Mayıs'a uzaması konusunda böyle bir değerlendirmelerinin olmadığını söyledi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Toplumun bütün taraflarını dinliyoruz. Esnaf diyorlar ki, gıdayı anladık, temel ihtiyaç maddelerini anladık. Tabi sosyal medyada şey diyorlar, "Tarak yasak, Süleyman Soylu'nun saçları yok diye".

- Alkol meselesi kendiliğinden çıkmış bir şey değil. 2 ay süreyle Avrupa'yı takip ettik. Onları takip ederek, onlar nasıl kapanıyorlar, hangi tedbirleri alıyorlar, işten kaçta çıkıyorlar. Bunlar bizim için örnek oldu, öğretici oldu. Kendi tecrübelerimizle bunları pekiştirdik ve kendimize bir yol haritası belirledik. 

- Dünya Sağlık Örgütü, bu işin başında kuralı koymuş. Demiş ki, alkolden kaçınarak bağışıklık sisteminizi koruyun diyor. Ayık kalın diyor. Alkolün limitiyle alakalı, fazla bir alkol almayın diyor. Alkol kullanımı sırasında evde bile olsa sosyal mesafenin korunmama riski yüksektir diyor, temel derdi bu aslında.

- Niye kapatmıyorsunuz diyenler, şimdi niye kapatıyorsunuz diyorlar. 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir