• DOLAR 8.575
  • EURO 10.404
  • ALTIN 511.35
  • ...
Filistinli Alimler Birliği: "Mescid-i Aksa'ya destek olun"

Birlik Başkanı Nesim Yasin, aşırı sağcı fanatik Yahudi grupların ramazanın 28. gününe denk gelen "Kudüs Günü" olarak adlandırdıkları 10 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'ya büyük bir baskın düzenleyecekleri iddiaları üzerine yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında, "Yahudi işgalcilerin Aksa'ya saldırmaları İslam dinine, alemine ve kutsallıklarına yöneltilen en büyük hakaretlerden biridir." ifadelerine yer veren Yasin, Arap ve İslam dünyasındaki alimler, hatip ve vaizlerin Mescid-i Aksa'ya destek olmaları ve bu yöndeki çabalarını artırmaları çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa'nın büyük tehlike altında olduğu uyarısında bulunan Yasin, Siyonist rejimin ihlalleri karşısında İslam dünyasının sessizliği ve bazı Arap ülkelerinin normalleşme sürecinde olmalarının söz konusu tehlikeyi daha da artırdığını ifade etti.

Fanatik Yahudi gruplar, İbrani takvimine göre kutladıkları ve "Kudüs Günü" olarak adlandırdıkları 1967'deki Doğu Kudüs işgalinin bu yıl ramazanın 28'ine denk gelen 10 Mayıs Pazartesi günü Mescid-i Aksa'ya büyük bir baskın düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz başarıyla gönderildi.
Moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken bir hata gerçekleşti.