• DOLAR 8.661
  • EURO 10.348
  • ALTIN 494.866
  • ...
Türkiye Diyanet Vakfı’na ait öğrenci yurdu eğitime kazandırılıyor

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ilgili kurumlar ve hayırseverlerin işbirliğinde gerçekleştirilen protokollerle kentteki eksiklikler tamamlanarak daha yaşanabilir bir Gaziantep için imkânlar seferber ediliyor.

Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye Diyanet Eğitim Vakfı’na ait kız öğrenci yurdunun bakım, onarım, tamirat ve tadilatını içeren protokolün önemli olduğunu söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın öğrencilere kucak açmasının önemli olduğunu belirten Vali Gül, bu hayrın gerçekleşmesine vesile olan hayırsever Asım Kökoğlu’na teşekkür etti.

Yapılacak tadilat sonrasında yurdun öğrencilere tahsis edileceğini ifade eden Gül, “Türkiye Diyanet Vakfı’nın, üniversite öğrencilerine kucak açması, öğrencilerimize sahip çıkması çok önemli. Bu yurdumuz tadilat gibi görünüyor ama 3 milyona yakın bir maliyeti var. Büyük bir iş. İnşallah burada yetişen öğrenciler vatanına, milletine hayırlı bireyler olur. Emeklerinizden dolayı hayırseverimiz Asım Kökoğlu’na teşekkür ediyorum. Her alanda insanlara elini uzatıyor. En son ‘Zimem Defteri Projesi’nde bir milyon gibi önemli bir destek vererek insanların derdine çare oldu ve buna benzer birçok konuda yardım elini uzattı.” dedi.

Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı da İbrahimli bölgesinde bulunan ve Türkiye Diyanet Vakfı’na ait yükseköğrenim kız öğrenci yurdunun tadilat, bakım ve onarım ihtiyacını karşılayan hayırsever Asım Kökoğlu’na teşekkür etti. 

Türkiye Diyanet Vakfı’na ait öğrenci yurdunu faaliyete geçirmek için uzun bir zamandır çalışmaların yürütüldüğünü aktaran Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ise şunları söyledi:

“Türkiye Diyanet Vakfımız 45 ilde 65 tane kız ve erkek öğrenci yurdu bulunan bir vakıf. İlimizde de inşallah bu hizmeti faaliyete geçirerek gençlerimizin güvenle, huzurla kalabilecekleri bir ortamı hizmete almak istiyoruz. Sayın valimiz bize bu konuda imkân verdi, alan açtı, destek oldu ve bugün bu seviyeye geldi. Hayırseverimiz Asım ağabeyimiz vakıf insanı, hayır insanı, iyilikle, hayırla kendine namzet kılmış müstesna bir insan. Bu güzel hizmeti kendisiyle de paylaştığımızda sağ olsunlar bizleri kırmadılar. Bu hizmet inşallah önümüzdeki eğitim öğretim dönemine hazır bir vaziyette tamamlanacak.  Katkıları için hayırseverimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ramazan ayında böyle hayırlı bir işe vesile olduğu için Vali Gül’e teşekkür ederek sözlerine başlayan hayırsever Asım Kökoğlu da hayır işinin içerisinde yer almaktan onur duyduğunu ve her türlü hayır işinde her zaman yardıma hazır olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesinde yer alan kız öğrenci yurdunun bakım, onarım, tamirat ve tadilatını içeren işbirliği protokolünün imzaları atıldı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir