• DOLAR 8.332
  • EURO 10.11
  • ALTIN 490.981
  • ...
CIA’nin işe basit ve seviyesiz  alım videosu

Fox News’e göre, 2 dakikalık videoda kendisini ‘çok yetenekli’ olarak tanımlayan 36 yaşında Latin kökenli bir kadın CIA ajanı yer aldı.

Videoda ‘Y kuşağından’ olduğunu söyleyen ajan, çalışmalarıyla bir kadının ne olabileceği veya olması gerektiğine dair yanlış yönlendirilm ataerkil fikirleri içselleştirmeyi reddettiği söyledi.

Göçmen bir ailede doğduğu için beyaz olmayan bir kadın kimliğiyle gurur duyduğunu ifade eden kadın ajan, anksiyete bozukluğuna rağmen işini verimli bir şekilde yaptığı da dile getirdi.

Eski CIA görevlisi Bryan Dean Wright, videoyla ilgili olarak yaptığı Twitter paylaşımında, “CIA eskiden ülke misyonuyla ilgiliydi. Şimdi mesele kişisel gündemleri ileri taşımakla ilgili hale geldi. ABD bu yeni istihbarat teşkilatı ile daha az güvenli hale geliyor” şeklinde eleştiride bulundu.

The View sunucusu Meghan McCain de, “CIA’nin işe alım videosu şaka gibi ve utanç verici. Çin, Rusya ve düşmanlarımız bizimle alay edecek” dedi.

Daily Wire muhabiri Ryan Saavedra ise, “ABD Başkanı Biden, ülkedeki her kurumu alay konusu haline getiriyor ve dünya bize gülüyor” şeklinde söz konusu videoya tepki gösterdi.

Kaynak;  Şarku’l Avsat

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir