• DOLAR 8.325
  • EURO 10.104
  • ALTIN 490.117
  • ...
Ayakkabı üreticilerinin elinde kalan ürünler vatandaşa dağıtılacak

Covid-19 salgını gerekçesiyle uygulamaya konulan 17 günlük tam kapanma kararı sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sektör çalışanlarının ekonomik açıdan süreçten asgari düzeyde etkilenmesi için açıkladığı maddi yardımın kapsamını genişletti.

Bu kapsamda yaklaşan Ramazan Bayramı’nda satış beklentisinde olan ve buna göre önceden hazırlık yapan ayakkabı üretimi ve satışı yapan esnaf için yeni bir destek açıklandı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ayakkabı üreticilerinin elinde kalan ürünlerin satım alımını yaparak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, arasında yapılan görüşme sonrası açıklanan destekte ayakkabıcı esnafına rahat bir nefes aldırılması amaçlanıyor.

Yapılan görüşme sonrası açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ramazan ayının birleşme, dayanışma ve kardeşlik ayı olduğunu hatırlattı.

Tam kapanma nedeniyle mağdur olan esnafa destek verme kararı aldıklarını belirten Şahin, “Geçen hafta desteğin ilk paketini açıklamıştık. İlk paketimizde çiçekçilerimiz, pazarcılarımız, seyyar satıcılarımız, gündelikçilerimiz, çocuk bakıcılarımız vardı. Ama bugün yaptığımız çalışmada Gaziantep’in en güçlü sektörleri arasında bulunan ayakkabıcılar bulunuyor. Oda başkanımızla yaptığımız istişarede burada bir mağduriyetin olduğu kanısı ortaya çıktı. Bunun üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak biz de tıpkı çiçekçilerimize yaptığımız gibi bugün de ayakkabıcılara bu desteğimizi verme kararı aldık.” dedi.

Çocuklar için bir ayakkabının bayramın habercisi olabildiğini belirten Şahin, “Bayram telaşı da esnafa bereket olarak geliyor. Fakat salgın nedeniyle meydana gelen tam kapanmada buradaki mağduriyeti gidermek gerekiyor. Ayakkabı sektörü bu şehrin ana damarlarından biridir. İstihdam yapıyor, ihracat yapıyor, ekonomi üretiyor. Biz de iyi ve kötü günde halkımızla kader birliği yaptık. O gün bugün. Biz bayram öncesi ayakkabıcı esnafımızın elinde ne ürün varsa alacağız. Bayramda çocuğuna ayakkabı alamayan ailelere götüreceğiz, hediye edeceğiz. Çocukların bayramdaki gülüşlerini, gözlerindeki heyecanlarını artıracağız. Şehrin huzuru ve mutluluğu için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce de, “Kapanmadan kaynaklı zor günler geçiren ayakkabıcı esnafı, bu 17 günlük kısıtlamada en güzel şekilde iş yapacağı süreçte kapanma ile karşı karşıya kaldı. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, devreye girdi. Ayakkabı esnafımızın elinde bulunan ürünleri, alıp hibe şeklinde vatandaşa dağıtmanın sözünü verdi. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar.” dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir