• DOLAR 8.323
  • EURO 10.12
  • ALTIN 489.955
  • ...
ABD: Rusya'nın Ukrayna sınırında çok sayıda askeri var

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Rusya’nın Ukrayna sınırına yığdığı birliklerini geri çekmesine rağmen sınırda çok fazla sayıda askerin bölgede kaldığını ifade ederek, “Niyetlerinin ne olduğu hala tam olarak belli değil.” dedi.

Dün düzenlediği basın toplantısında Ukrayna krizine ve Rusya’nın Ukrayna sınırında askeri varlığını artırmasına değinen Kirby, “Hala epeyce (asker) var, demek istediğim, Ukrayna sınırında ve işgal altındaki Kırım’da hala çok sayıda güç var. Ve niyetlerinin ne olduğu hala tam olarak belli değil.” ifadelerini kullandı.

Rusya, 6 Nisan’da Rus ordusunun savaşa hazırlık durumu ile ilgili büyük çaplı denetime başlandığını açıklayarak ülkenin çeşitli bölgelerde taktik tatbikatlar yapılacağını duyurmuştu. Bunun ardından Rusya’nın işgal altındaki Kırım ve Ukrayna sınırında askeri yığınak yaptığı bildirilmiş, gönderilen Rus askeri sayısının 100 binden fazla olduğu ifade edilmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı, 22 Nisan’da ülkenin güney ve batı askeri bölgelerindeki birliklerin tatbikatlarının sona erdiğini ve askerlerin geri çekileceğini açıklamıştı.

Kaynak:  Mepa news -Kırım Haber Ajansı

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir