• DOLAR 8.689
  • EURO 10.38
  • ALTIN 498.133
  • ...
ABD’de üç eyalette kısıtlamalar son bulacak

Vali Cuomo, New York, Connecticut ve New Jersey eyaletlerinde 19 Mayıs tarihinden itibaren restoranlar, sinema salonları, perakende mağazaları, ofisler, müzeler ve spor salonları dahil olmak üzere birçok işletmenin kapasite sınırı olmadan çalışabileceğini belirtti.

Vali Cuomo, ellerindeki verilere göre üç eyalette Coronavirus testleri pozitif çıkanların sayısının aşamalı olarak azaldığını belirterek, "Artık üç eyalette de tamamen açılma vakti geldi. Ayrıca şimdiye kadar salgın konusunda aldığımız kararlara uyan New Yorklular mükemmel bir iş başardı." İfadelerini kullandı.

Vali Cuomo, yaklaşık 14 aydır sınırlı kapasite çalışan New York metrosunun da 17 Mayıs'tan itibaren yeniden 24 saat çalışmaya başlayacağını açıkladı.

New York’ta Coronavirus testi pozitif çıkan kişilerin sayısal oranının geçen aya göre yüzde 50, hastanede yatan kişi sayısının da yüzde 37 oranında azaldığını ifade eden Cuomo, işletmelerdeki kapasite kısıtlamasını bilimsel verilerin ışığında alındığını belirtti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir