• DOLAR 13.443
  • EURO 15.27
  • ALTIN 794.137
  • ...
Şahinbey Belediyesi tam otomasyonlu seralarda çiçek yetiştiriyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi kendi kurduğu tam otomasyonlu seralarda çeşitli türlerden milyonlarca kışlık ve yazlık çiçek üretmeye devam ediyor.

Kentsel dönüşümde önemli bir yol alan Şahinbey Belediyesi, insan ve çevre ilişkisini ön planda tutarak çevrenin sağlıklı bir ortama kavuşturulması ve ilçemizin daha yaşanabilir bir mekâna kavuşturulması için de çalışmalarına devam ediyor.

 

Tesis ettiği yeşil alanların ve parkların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkileri olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kendi kurmuş olduğu tam otomasyonlu seralarda üretiyor.

“Yıllık 2 milyon çiçek üretiyoruz”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşlara çiçek ve rehyan dağıtılacağı müjdesini verdi.

Şahinbey Belediyesi olarak Park Bahçeler Müdürlüğünde kurdukları seralarda yıllık 2 milyon adet çiçek üretimi yaptıklarını belirten Tahmazoğlu, “Ürettiğimiz çiçekleri çevrenin güzelleşmesi için parklarımıza dikiyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 30 bin adet reyhan çiçeği ve 20 bin adet değişik renklerde karanfiller hazırladık. Bunların dağıtımında en kısa süre içerisinde başlayacağız. Ayrıca merakı olanlar için evlerinde süs biberi, domates ve çilek yetiştirmek isteyenlere de 20 bin adet bu ürünlerimizden dağıtacağız. 12 milyon 301 bin 932 adet domates, biber, patlıcan, kavun ve salatalık fidesi getirerek bunların büyük bir kısmını çiftçilerimize dağıttık. Yine Park Bahçeler Müdürlüğümüzde bu fidelerden isteyen vatandaşlarımıza yüzde 50 hibe ile dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Daha yeşil bir Şahinbey için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir