• DOLAR 16.705
  • EURO 17.581
  • ALTIN 975.15
  • ...
Babacan'dan Erdoğan'a tepki: Kapanma ancak destek paketi ile olur
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Nisan Perşembe günü ülke genelinde tam kapanmanın başlayacağını açıklaması sonrasında sosyal medyadan bir paylaşım yaptı.

Twitter'dan paylaşılan videoda seslenen Babacan, "Biz hükümetten acilen bir destek paketi açıklanmasını bekliyoruz şu anda. Kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı." dedi.

Babacan şöyle konuştu:

"Biraz önce Genel Merkez Başkanlık Kurulu toplantımızın ortasında bugünkü kapanma kararlarını duyduk Biz zaten DEVA Partisi olarak en az 2 haftalık bir kapanmanın gerekli olduğunu söylüyorduk. Bu Türkiye için ülkemiz için gerekli. Ancak kapanmayla beraber vatandaşlarımıza bir destek paketinin de açıklanması gerekiyordu. Bütün dünya bunu böyle yönetiyor. Kapanıyor ama vatandaşına doğrudan destek veriyor. Küçük işletmeler esnaf gündelikle geçinenler günlük kazanıp günlük harcayanlar tüm o vatandaşlarımız şu anda 3 hafta boyunca mağdur kaldılar. Biz hükümetten acilen bir destek paketi açıklanmasını bekliyoruz şuanda. Kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı. Ve tabii ki etkin aşılama programıyla da beraber kapanmalıdır."

Bu haberler de ilginizi çekebilir