• DOLAR 13.415
  • EURO 15.218
  • ALTIN 793.629
  • ...
İŞTE ABD’NİN KANLI SOYKIRIM TARİHİ!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

ABD'nin 1776'daki kuruluşundan bu yana var olduğu zamanın yüzde 93'ünü savaşla geçirdiği ortaya çıktı. Fransızca yayımlanan "Le Nouvel Ordre Mondial" isimli haber sitesi ABD'nin savaş yıllarını mercek altına aldığı bir haber yayımladı.

TARİHİ KIZILDERİLİLERİ SOYKIRIMA UĞRATARAK BAŞLADI

Haberde ABD'nin 245 yılının 224'ünü savaşta geçirdiği belirtiliyor. Haberde yer alan listede ise ABD'nin bu zamana kadar yaptığı savaşlar bulunuyor. ABD'nin savaştığı, istila ettiği ya da müdahale ettiği milletlerin ve devletlerin yer aldığı listede ABD'nin kuruluş döneminde Amerika kıtasının eski sahipleri olan Kızılderilileri soykırıma uğratan Amerika’nın daha sonra birçok ülkede benzer şekilde katliamlara imza attığı gözler önüne serildi.

MİLYONLARCA KİŞİNİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU

Amerika’nın katlı tarihinde Kuzey Afrika ülkeleri, Fransa, İspanya, Çin, Meksika, Filipinler, Kore, Panama, Kosova, Irak, Haiti, Afganistan, Yemen, Pakistan, Libya, Ukrayna ve Somali gibi ülkelerle savaşları bulunuyor. Son dönemde Irak’ı işgal eden ABD, milyonlarca kişinin ölümüne sebep oldu.

Haberde ABD'nin savaş tarihi ile ilgili çarpıcı tespitler bulunuyor:

ABD'de hiçbir devlet başkanı kendi döneminde "barış dönemi başkanı" olarak anılmıyor. ABD'nin tüm başkanları savaş dönemi başkanları olarak anılabilir.

ABD'nin tamamen barışta olduğu bir dönemi yok.

ABD'nin savaş geçirmediği en uzun dönem ise 1929'da başlayan ve 1930'lu yıllarda devam eden Büyük Buhran döneminde yaşanmıştı. 1935-1940 yılları arasındaki dönem, ABD'nin hiç savaş yaşamadığı dönem olarak biliniyor.

ABD tarihinin yüzde 93'ü savaşla geçti.

İkinci Dünya Savaşı'nın sonundan bu yana başlatılan askeri operasyonların neredeyse hepsi ABD tarafından başlatılmış.

ABD'nin savunma harcamaları, dünyadaki diğer tüm milletlerin savunma harcamalarının toplamına geliyor.

Dünyanın büyük bir bölümünün ABD'yi dünya barışı için bir numaralı tehdit olarak görmesi şaşırtıcı değil.

Bu savaşların büyük çoğunluğunda ABD saldırıya geçiyor ve bu savaşların çoğunda ABD savunma konumunda. ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) ise rejimleri devirmek için yürüttüğü gizli operasyonlar ve savaş olarak adlandırılabilecek başka operasyonlar da uzun bir liste oluşturuyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir