• DOLAR 15.952
  • EURO 16.84
  • ALTIN 942.556
  • ...
Bakan Akar ve Bakan Varank Kayseri'de ziyaretlerde bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri'de ilk olarak Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesindeki İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni (İKUM) ziyaret etti.

Hulusi Akar ve Mustafa Varank'ı ERÜ Rektörü Profesör Doktor Mustafa Çalış, İKUM Müdürü Doçent Doktor Zafer Sezer, İKUM Müdür Yardımcısı Doktor Ahmet İnal ve Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi (ERAGEM) Müdürü Profesör Doktor Aykut Özdarendeli karşıladı.

İKUM'da yürütülen çalışmaları inceleyen Bakan Akar ve Varank'a yürütülen projelerle ilgili bilgi verildi.

İKUM’a gerçekleştirdikleri ziyarette Bakan Akar ve Bakan Varank, Doçent Doktor Zafer Sezer'den hem merkezde yürütülen çalışmalar, hem de Üniversite tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşı adayının tamamlanan Faz-2 çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Bakan Akar ve Bakan Varank ardından ERAGEM ve Teknopark'ta yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Sonrasında ise Coronavirus'e yakalanan ve gördüğü tedavinin ardından iyileşen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir