• DOLAR 8.264
  • EURO 10.082
  • ALTIN 488.82
  • ...
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin Kimdir?

 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yeni kurulan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin atandı. Peki Vedat Bilgin Kimdir? Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin nerelidir? Vedat Bilgin Kaç yaşındadır?  Detaylar haberimizde…

 

 

Prof. Dr. Vedat Bilgin 1954’te Bayburt’ da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Bayburt’ ta tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde “Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri” konusunda Master çalışmasını, “Türkiye’de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci”  adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında Doktorasını tamamladı. 1995-96 yılları arası York Üniversitesinde Misafir Öğretim Üyeliği yaptı. 2006 yılında Michigan Üniversitesinde “Ortadoğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları” konulu uluslararası çalışmada yer aldı.

 

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyeliği, TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı, Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır.

  1. ve 26. Dönem Ankara milletvekili seçildi. 26.Dönemde AGİT Parlamenter Asamblesi Başkanı ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır. Vedat Bilgin son olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yeni kurulan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atandı.
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir