• DOLAR 8.271
  • EURO 10.074
  • ALTIN 487.774
  • ...
Aile Bakanı Derya Yanık Kimdir?

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini yürüten Zehra Zümrüt Selçuk görevinden alındı. Bakanlığın ismi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak değiştirilirken Bakanlığı KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Derya Yanık getirildi. Peki Derya Yanık Kimdir? Derya Yanık Kaç yaşındadır? İşte detaylar…

Son olarak AK Parti kongresinden sonra MKYK üyeliğine getirilen Avukat Derya Yanık, 1972 yılında Kadirli’de doğdu. İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AK PARTİ İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AK PARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir.

Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Derya Yanık en son AK Parti MKYK üyesi olarak atanmıştı. Son yayımlanan kararname ile Derya Yanık Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına getirildi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz başarıyla gönderildi.
Moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken bir hata gerçekleşti.