• DOLAR 8.471
  • EURO 10.292
  • ALTIN 502.04
  • ...
Sudan siyonist işgal rejimini boykot yasasını iptal ettiklerini açıkladı

Başkent Hartum’da ABD Büyükelçiliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen resmî törenle sözde normalleşme anlaşmalarını imzalayan Sudan’ın Egemenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu, yarım asırdan fazla süredir yürürlükte olan işgal rejimini boykot yasasını iptal etti.

Sudan Adalet Bakanlığı’nın üst düzey bir yetkilisi, Sudanlı makamların, siyonist rejim ile ilişki kurulmasını suç olarak kabul eden yasanın lağvedilmesi için kollarını sıvadığını belirtmişti.

1958'den beri Sudan’da yürürlükte olan boykot yasası, işgal rejimi ve orada ikamet edenlerle iş birliğini yasaklıyordu.

Söz konusu yasaya göre, işgal rejiminde faaliyet gösteren şirketler ile bunlarla iltisaklı olan herhangi bir tarafla ticari ilişkiler tesis etmek ve aynı şekilde onların mallarını doğrudan veya transit olarak Sudan’a ithal etmek yasaktı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 23 Ekim 2020'de yaptığı açıklamada, Sudan'ın işgal rejimi ile barış yapmak ve ilişkilerini normalleştirmek konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Trump ayrıca, Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarma kararını imzaladığını bildirmişti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir