• DOLAR 8.318
  • EURO 10.089
  • ALTIN 488.997
  • ...
Çocukların trafik kurallarını eğlenerek öğrenecekleri parkta sona gelindi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep Valisi Davut Gül, çocukların erken yaşta uygulamalı trafik eğitimi alması için kısa bir süre önce yapımına başlanan Şehitkamil Trafik Parkı’nı yerinde inceledi.

Şehitkamil ilçesi Gazikent Belkıs Mahallesindeki Şehitkamil Trafik Parkı’nda incelemelerde bulunan Gül, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan bilgi aldı.

“Ramazan ayı içerisinde bitecek”

Tamamlanma aşamasında olan parkı inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Gül, “Bilindiği üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Türkiye'de bu tür projelerin yapılmasını önemsiyor. Şehitkamil’de de Şehitkamil Belediyemiz çok güzel, 20 bin metrekare bir alanda trafik parkını yapmış. Ramazan ayı içerisinde bitecek ve inşallah tamamlandıktan sonra milli eğitim, emniyet, jandarma, belediye, AFAD boyutuyla çocuklarımızın erken yaşta hem trafik eğitim bilincine sahip olmalarına hem de diğer afetler ve buna benzer bilgilerine katkı sağlayacak. Rıdvan Başkanımıza teşekkür ediyorum. Burayı geçtiğimiz günlerde de gezmiştim, bu kadarını hayal etmemiştim. Özellikle boylu fidanlar, insanların çocuğunu elinden tutup gelip gezdirebileceği bir ortam olmuş. İnşallah, kazasız, belasız tamamlanır ve bir an önce hizmete girmiş olur.” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Sayın Valimiz başkanlığında özellikle yol göstermesi neticesinde ortaya çıkan bu eserde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde mümkün olduğu kadar eğitimin her kademesine destek vermek adına faaliyetlerimize devam ettiriyoruz. İçişleri Bakanlığımızın tüm Türkiye’de başlatmış olduğu bu faaliyetin ilklerinden birisi de Şehitkamil Belediyesi olarak devreye girsin istedik. Öğrencilerimizin burada hem yaya olarak hem bisikletli olarak hem da araç kullanıcısı olarak eğitim almasını sağlayacağız. İnşallah bu konuda milli eğitim, emniyet, AFAD, jandarmayla birlikte hareket edeceğiz. Sayın Valimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Vali Gül’e Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğl ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe eşlik etti.

Şehitkamil Trafik Parkı

Toplam 20 bin metrekare büyüklüğe sahip olan Şehitkamil Trafik Parkı içerisinde 24’er kişilik 2 derslik, 51 kişilik amfi, bir adet 58 metre uzunluğunda altgeçit ve üstgeçit, trafik sinyalizasyonunun olduğu bölüm, 2 adet kavşak, bir adet gözetleme kulesi, yaya geçitleri bölümü bulunuyor.

Park içerisinde itfaiye, hastane, okul, akaryakıt istasyonu, AFAD, AVM ve otobüs durağı gibi küçük yapıların yer alacağı minyatür bir şehir oluşturuldu. Park içerisinde ayrıca, bisiklet öğrenme amacıyla yapılan 650 metre bisiklet yolu da olacak. Teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim aşamasında öğrenciler tarafından park içerisinde bulunacak akülü ve pedallı araçlar kullanılacak. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir